Grafický mód pro GTA V láme rozdíl mezi hrou a realitou – ZAJÍMAVOSTI

Nebudeme si nic nalhávat, série Grand Theft Auto je jednou z nejmodovanější, ne-li ta nejmodovanější, herní franchise vůbec. Dnes ale nebude řeč o těch klasických módech, jako úpravy aut, map, zbraní nebo dokonce postav. Nebudeme se ale bavit ani o těch mnohdy absurdních módech typu Grand Theft Auto RPG Game, Grand Theft Auto Harry Potter a tak dále. Dozvíte se totiž o grafických módech, které jsou také velmi „žádaným zbožím“, co se stahování týče; módy vás samozřejmě nic nestojí.

natualvision-gta-5-1

Grand Theft Auto V nabízí velký (mnohdy až zbytečný) přehršel grafických módů, ať co se týče těch malých (právě na úpravu aut nebo zbraní), ale i těch, co změní celou hru k nepoznání. I přestože je GTA V krásná hra, takový grafický mód, který vykreslí textury a znásobí detaily, ten se neztratí. Jedním takovým je mód NaturalVision, ale rozhodně bych ho nerad házel do pytle s ostatními grafickými módy, kterých je plno. Troufám si totiž říct, že NaturalVision značně vybočuje z řady.

natualvision-gta-5-3

Ptáte se čímpak že? Upřímně, už tak pěknou hru, jakou GTA V bezpochyby je, mění téměř k nerozeznání. NaturalVision upravuje především barvy, ale ne tak, jako to dělají ostatní modeři. NaturalVision cílí především na realističnost hry a tak vytahují stíny, ale už tak dost barevnou hru přetváří do šedých odstínů, tím pádem hra zkrátka více připomíná svět „tam venku“. To je celé kouzlo tohoto módu, funguje to ale skvěle. Hra vypadá opravdu fantasticky a lépe, než kdy dřív, notabene, když se přepnete do FPS pohledu, který sám o sobě působí velice realistickým dojmem.

Odlesky karoserií aut, odrazy skel, stíny, vegetace, trávníky, obloha a mnoho a mnoho dalších detailů, kterých si nyní budete velmi rádi všímat. Pochopitelně ale nebude jen tak snadné tento mód rozchodit, pokud ale například jste mezi těmi, co si jako první koupili novou Nvidii Geforce Titan X, toto je rozhodně dobrá zkouška, protože, jak říkám, hra nikdy nevypadala lépe. Když tuto krásnou audiovizuální stránku spojíme s tak skvělou hrou, jakou je GTA V, musím uznat, že modeři opět odvedli pořádný kus práce.

Grafický mód NaturalVision pro GTA V si můžete stáhnout zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *