Gran Turismo World Series 2024 – Závod se pojede v Praze!

Světová série Gran Turismo 2024 přináší mnoho novinek a vzrušení pro fanoušky série. Letos se koná čtyři živé závody a znovu se vrací Nations Cup. Kvalifikace na tyto události probíhá prostřednictvím online sezóny, která je nyní kompaktnější než dříve, s šesti online koly během jednoho měsíce. Závody se konají každou středu a sobotu od 17. dubna do 25. května.

Nations Cup letos nabízí individuální formát s pouze 12 kvalifikovanými jezdci, z nichž každý reprezentuje různé regiony. Z oblasti EMEA (Evropa, Střední východ a Afrika) se kvalifikuje pět jezdců, z Asie, Severní Ameriky a Střední/Jižní Ameriky po dvou jezdcích a jeden jezdec z Oceánie. Na druhou stranu Pohár výrobců zahrnuje nejlepších jezdců od každé z 12 nejlepších značek v každém regionu.

Finálové závody se konají v různých zemích, zahrnující Kanadu, Prahu a Tokio, přičemž body z těchto turnajů se sčítají a přenesou do světového finále, které proběhne v Abú Zabí.

Zajímavostí je rozdělení hráčů do skupin podle jejich hodnocení řidičů (Driver Rating – DR). Kvalifikace na živé závody závisí na DR a zahrnuje tři skupiny – GT1, GT2 a GT3, přičemž každá skupina má různé hodnoty bodů za umístění.

I když hráči GT2 a GT3 nemají možnost se účastnit živých závodů, stále mohou získat herní ceny podle svého umístění v jednotlivých regionech, zemích nebo podle jejich značek. Důležité je absolvovat alespoň minimální počet závodů, aby hráči měli šanci na získání těchto cen.

Světová série Gran Turismo 2024 slibuje vzrušující a konkurenceschopnou sezónu pro hráče z celého světa, s více živými událostmi a novými soutěžními formáty. Je to opravdu událost, na kterou se fanoušci Gran Turisma mohou těšit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *