Grand Theft Auto 5 – NOVINKY

Jedná se o počítačovou hru, která je pátým dílem série Grand Theft Auto.

Firma, která tuto hru vytvořila se nazývá Rockstar Games. Hra běží na enginu RAGE. Grand Theft Auto 5, zkráceně řečeno GTA 5, obsahuje plno realistických modelů, textur a detailů, přes sto nových písní v rádiu, ale hlavně spoustu misí, které si užijete. Tvůrci zdokonalili přírodu, systém počasí a zvětšili herní mapu hry. 17. září 2013 se GTA 5 začala prodávat na Xbox 360 a PlayStation 3. O rok později 17. listopadu 2014 byla už i na Xbox One a PlayStation 4. Na PlayStation 4 můžete hrát s first person módem (z pohledu první osoby). A na konec 14. dubna 2015 byla hra zpřístupněna pro počítače. Ale GTA 5 zvládnou pouze výkonnější počítače. V porovnání s GTA 4 jsou v GTA 5 mnohem realističtější textury, modely, efekty apod.

Hlavní postavy hry

Michael De Santa, Trevor Philips a Franklin Clinton jsou hlavní postavy hry GTA 5. Čtyřiadvacetiletý Michael De Santa je bývalým bankovním lupičem a je velmi nadaný. Žije s dvěma dětmi Jimmym a Tracym a se svou bývalou manželkou Amandou. Přátelí se s Trevorem a je ze všech tří hratelných postav nejzkušenější, a také nejstarší.

Michael De Santa

Trevor Philips nemá ještě 40 let a je nejlepší přítel Michaela De Santy. Dříve byl pilotem a stále umí dobře létat, dokonce i s vrtulníky. Trevor spolu s Michaelem podnikli hromadu bankovních loupeží. Trevor je bohužel psychicky nemocný a právě proto demoluje auta, ubližuje lidem a podpaluje domy. A za souseda má ještě většího šílence.

Trevor Philips

Poslední hlavní postavou je 25-letý Franklin Clinton, který je nejmladší z protagonistů. Krade auta, je fanoušek aut s hydraulikou (lowriderů). A zároveň je členem gangu Green Grove Street Families. Má dvacetiletou přítelkyni a psa Chopa. Přátelí se s Lamarem, který je též členem gangu Green Grove Street Families.

Franklin Clinton

A jaký je závěr hry? Franklin Clinton dostane příkaz od FBI, aby zabil Michaela De Santu nebo Trevora Philipse. Franklin si však může vybrat i jinou možnost – a ta je, že zabije Devina Westona a spol. Jestli zabijete Michaela nebo Trevora, rozdělíte si 50 milionů dolarů mezi zbývající postavy a ty pak budou zase žít jako dřív. A pokud si zvolíte tu třetí možnost, opět si rozdělíte 50 milionů dolarů mezi všechny postavy. Trevor, Mike a Franklin spolu přestanou pracovat, ale budou se stále přátelit.

Doporučené požadavky:

  • OS: Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1
  • Procesor: Intel Core i5 3470 @ 3.2GHz (4 CPUs) / AMD X8 FX-8350 @ 4GHz (8      CPUs)
  • Paměť RAM: 8 GB
  • Grafická karta: NVIDIA GTX 660 2GB / AMD HD7870 2GB
  • HDD: 65 GB

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *