GRAV x No Man’s Sky – NOVINKY – Kdo obstojí v boji?

  • Vývojáři: BitMonster, Inc.
  • Datum vydání: 8. ledna 2015
  • Žánr: RPG, akční, dobrodružné

Já vím, já vím. Her s tématikou prozkoumávání planet, kterých za tento a minulý rok vyšlo, je opravdu dostatek. Vlastně jedna z nejbližších, dá se říci jedna z očekávanějších her, bylo právě dílo od vývojářů Hello Games – No Man’s Sky. Ten se tváří velmi nadřazeně vůči GRAV, jenže na steamu takřka ihned schytal „pravý hák“, který tito vývojáři určitě nečekali. Čím to ale vlastně je?

Pokud se na to podíváme z vícero úhlů, tak velkou většinu uživatelů steamu si potrpí na ceně hry. Občas se zdá být klamný fakt, že drahé, znamená lepší. Opak je ale pravdou. Je to totiž proto, protože GRAV stojí bez slev téměř 20 EUR, natož No Man’s Sky si za podobnou hru nechává zaplatit trojnásobnou částku, tedy 60 EUR. Další fakt, beru ten, že GRAV je stále v Early Access verzi, tudíž se mu dostává více pozornosti, než oponentovi. To by se už ale dalo brát jako ne úplnou pravdu, protože o No Man’s Sky se stále starají, i když nevím, jestli po jejich fiasku se dokážou ještě vyšplhat k nejvyšším příčkám.  Na steamu je GRAV hodnocen smíšeno-kladným hodnocením, a oponent opravdu pohoršujícím hodnocením, a to záporným. Další mínus pro No Man’s Sky beru pohled z první osoby. Ten jako samotný není vůbec špatný, jen jde o to, že když se před vámi nezobrazuje moc předmětů, bytostí, rostlinek…, tak je to ještě v pořádku. Začíná to být ale velmi chaotické, když se počet předmětů mnohonásobně zvětší. Takové problémy ale Grav nemá, protože je zde pohled z třetí osoby.

nomanssky

Jedno velké mínus, které pro mne GRAV má, je pohyb postavy. Ten je opravdu velmi zvláštní, možná místy až komický. Postava se pohybuje nepřirozeně, jako by si zrovna nadělala do kalhot. Bojový systém taktéž není nijak úžasný. Každá z těchto her má svůj klad a svůj zápor. Sám o sobě si nedokážu vybrat, čemu bych dal přednost. Takže pokud chcete hrát hru s podobnou tématikou, riskněte jednu z těchto dvou, nebo jděte ven, užívejte života a počkejte, než se do podobného díla ponoří jiné vývojářské studio.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.