Grime – RECENZE – Epická akční adventura!

Grime je nová indie akční adventura, kterou není jednoduché někam zařadit. Podobá se spoustě titulů, které všichni dobře známe a máme rádi, jako Dark Souls nebo Sekiro, jenom ve 2D. Ale čím víc času ve hře strávíte, tím víc si uvědomujete jak jiná je.

  • Datum vydání: 2. srpna 2021
  • Vývojář: Clover Bite
  • Platformy: Microsoft Windows, Mac OS, Google Stadia

Svět Grime je všechno, jenom ne perfektní. Všichni jeho kamení obyvatelé stejně jako samotné prostředí jsou zvláštním, zvráceným způsobem pokroucení. To ale nevadí, vaše postava taky není dokonalá, takže se do toho podivného světa pěkně hodí.

Všechno v Grime, včetně postav je poskládané z kamenů, jejích úlomků, písku a tak dál, může se kdykoliv rozpadnout nebo poskládat. To stejné platí i pro hlavní postavu, ta má místo hlavy černou díru, díky které se může pohlcovat sílu světa kolem sebe. Z padlých nepřátel může čerpat sílu, ve hře tzv. Breath a přivlastňovat si doslova jejich části, aby mohla pokračovat ve svojí cestě.

Hráč se probouzí v divné jeskyni jako hromádka kamínků bez končetin a jeho první kolem je poskládat si tělo. První nepřátele do sebe doslova nasajete a s pomocí jejich síly se poprvé vyškrábete na nohy. Můžete taky pohltit jejich útok a tím se vyléčit. Hra vás nutí už na začátku myslet trochu jinak, protože tady se dostanete dál jedině s využíváním síly nepřátel. Později ve hře můžete dokonce pohltit i bosse a je plně jedno, jak velcí jsou.

Ta pravá zábava začíná, když najdete zbraň. Můžete najít sekeru, jejíž čepel se dá zvětšit, při používání silného útoku nebo palici, která křičí, když ji používáte.

Grime je temná, místy zvrácená hra, která bere klasický gameplay ze souls-like her a dokáže ho předělat na nový, originální zážitek. Každá část herní světa je něčím zvláštní, jeho obyvatelé vás znervózňují svým vzhledem i tím, jak mluví. A tomu všemu kraluje vaše postava, strom schopností nabízí všechno, co byste si mohli přát, zábavné zbraně dodávají ten zbytek. Grime prostě dokáže pohltit samotného hráče, na několik hodin ho zavře ve svém světě a nejlepší na tom je, že nebudete chtít z jeho světa utéct.

Hodnocení 9/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.