GTA V prokazuje rekordní výsledky v prodejích – NOVINKY

Výchovnou školou (s velkými uvozovkami!) herní série Grand Theft Auto jsme prošli asi všichni. Někteří začali u prvního dílu a skončili u Vice City a San Andreas (protože odrostli věkem), někteří neskončilo vůbec a hrají dodnes. Takových hráčů je ale opravdu dost, přihlédneme-li k tomu, že všem hrám v sérii se prodejně velice dařilo. A demonstrovat to můžeme rovnou na posledním pátém dílu GTA V. Ten je globálně tak úspěšný, že překonává prodejní milníky po celém světě. Nejlépe se titulu ale daří v USA, kde si jej již od chvíle vydání pořídilo přes 90 milionů hráčů. A číslo nijak neklesá, naopak roste, což je vidět i na ceně hry – ta se totiž na konzolích i několik let po svém vydání prodává za plnou cenu přesahující 1000 korun.

A u obchodních úspěchu titulu Grand Theft Auto V ještě na moment setrváme. 90 milionů prodaných kopií za mořem sice ihned povznáší GTA V na třetí místo v rekordech americké prodejnosti (více se prodalo jen Minecraftu a Tetrisu), ale brakem hra není ani na počítačích, kam dorazila až v roce 2016, a stále trhá rekordy. Na Steamu se nejnovějšímu GTAčku podařilo přetrhnout pásku 10 milionů kopií prodaných právě na Steamu. To je obrovský úspěch a vývojáři z Rockstar Games si mohou gratulovat, že hru nakonec vypustili i na PC platformu.

Hra je na počítačích navíc ještě krásnější než všude jinde i je i díky tomu ještě stále velmi hraná. Přispívají k tomu i všudypřítomné módy, které hru dělají znovuhratelnou ve chvíli, kdy už sama o sobě přestane hráče bavit. Ať už je řeč o módech, které vylepší jen audiovizuální stránku hry, či o ty, co ji celou přetvoří například ve cosi jako Star Wars či Harry Potter. A to už vůbec nemluvím o oblíbených cheatech, které jsou pro hry ze série Grand Theft Auto ikonické a dá se s nimi zažít plno zábavy. Pokud i vy vlastníte GTA V, není lepší čas, kdy do něj znovu nasednout, než právě teď, se začínajícím létem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *