Guild Wars 2 – RECENZE – Slaví se 4. výročí

Guild Wars 2, jedno z mála úspěšnějších a stále aktivních MMORPG, letos – konkrétně 29. srpna – slaví již své čtvrté výročí. Spolu s tím vývojáři po celý tento měsíc vydávají na různých sociálních médiích vzpomínková videa, screenshoty a jiné vzpomínky, které za celou tuto dobu nasbírali.

Tato hra je pojmenována po herní historické události, která se zde kdysi odehrála kvůli problémům s draky, avšak tato událost samotná má ve hře již mizivý význam. Příběh se mnohem více točí právě okolo draků, kterých je dohromady 6. Jedním z nejdůležitějších je drak Zhaitan, kterého musí ve svém osobním příběhu každý hráč porazit. Ve hře se nachází celkem 5 hratelných ras – severští a vysocí barbaři Norni, válečné kočkovité šelmy Charrové, pacifističtí a s přírodou pevně spjatí stromoví lidé Sylvari, drobné, ale inteligentní Asury a pak nábožensky založení Lidé. Každá rasa má svou vlastní historii, svou vlastní domovinu a několik různých hlavních příběhů, z kterých si hráč může vybrat a zachovat se v nich dle svého uvážení. Hráč si zde také může vybrat z 8 povolání (případně z 9, pokud vlastní i herní DLC Heart of Thorns) a kromě hlavního příběhu má možnost plnit i vedlejší úkoly, prozkoumávat lokace, věnovat se craftingu (který se rozděluje do mnoha různých odvětví), zápasit s jinými hráči v PvP nebo WvW, nebo plnit velké jednorázové celosvětové eventy. Společnost ArenaNet se také stále aktivně věnuje vývoji této hry a velmi často do hry přibývají nové lokace, příběh a další možnosti.

iu49kIAXCQJcm

Jako již tomu tradičně bylo předchozí léta, i letos se mohou fanoušci setkat osobně přímo s vývojáři ze společnosti ArenaNet a to dokonce zcela zdarma. Počet lístků je sice omezen, nicméně kdokoliv si včas napíše, tak se do seznamu hostů dostane. Každý fanoušek má také možnost si vzít jednoho dalšího hosta s sebou, nehledě na to, zda je taky hráčem Guild Wars 2, či nikoliv. Setkat se zde mohou i členové Guildy, pokud se jejich Guilda na tento event přihlásí. Celá tato událost probíhá již v pátek 2. září v PAX West v americkém Seattlu. Kdo však nemá zrovna čas odcestovat do USA, může si spoustu zábavy užít i přímo ve hře, která je již přibližně rok zdarma ke stažení. Tak vzhůru do toho!

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *