GUNS UP! Mobile – MOBILNÍ HRY – PvP strategie s trochou Tower Defense!

Guns up! je mix RTS a Tower Defense a trochu připomíná Clash of Clans. Hráč si sestavuje vlastní jednotky, se kterými by se mohl vypravit za hranice vlastního opevněného tábora, probít si cestu zástupy nepřátelských jednotek a nakonec se zmocnit základny jiného hráče.

  • Datum vydání: říjen 2021
  • Vývojář: NHN Corp.
  • Platformy: Android, iOS

Guns up! Poprvé vyšla v roce 2015 jako hra na PlayStation 4, ať už díky svému úspěchu nebo neúspěchu na této konzoli, se v roce 2018 dostala hra i na počítače. A jako free-to-play titul si hra nevedla vůbec špatně.

Hra nechávala hráče, aby se v singleplayer pokusili ubránit vlastní základnu před nájezdy nepřátel řízených umělou insteligencí. V asynchronním multiplayeru mohli hráči vystrčit nos z vlastního tábora a zkusit podmanit si základnu jiného hráče.

Guns up! je zasazená do moderního prostředí, s animáčkovou grafikou. Při začátku útoku přiveze vybranou jednotku až na bojiště náklaďák, kreslení vojáci z něho vyskáčou a připraví se k útoku. Mapa se posunuje zleva doprava, jednotky se po ní pohybují dost pomalu a dávají vám tak šanci všechno sledovat v reálném čase. Pokud se vám podaří odpálit nepřátelskou základnu, vítězíte, pokud přijdete o svůj náklaďák, končíte.

Ve hře jsou navíc karty, se speciálními útoky, které se dají použít několikrát za kolo. Pomoci si můžete i postupem na vyšší úrovně a odemykáním silnějších jednotek nebo nákupem v obchodě. Jde o free-to-play hru, takže jsou samozřejmě přítomné i mikrotransakce.

Prostě jde o jednoduchý princip nacpaný do zajímavě vypadající hry. Vývojáři ze studia NHN Corp. se rozhodli tenhle úspěch zopakovat ještě jednou a tentokrát zkouší portnout hru na mobilní zařízení pod názvem GUNS UP! Mobile. Zatím to vypadá, že se gameplayově hra žádných velkých změn nedočká, ale nemyslím si, že hra potřebuje nějak vylepšit. Naopak bych řekla, že právě mobilní zařízení jí pomůžou nejvíc.

Mobilní verze by měla být hotová v říjnu tohoto roku a stáhnout si ji budeme moci na Androidy i na iOS. Na stránkách vývojářů už běží předběžné registrace do hry, aby jste se při vydání nemuseli ničím zdržovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *