Gwent – NOVINKY – Kartičky ze Zaklínače se snaží osamostatnit

Taky si myslíte, že CD Projekt s třetím Zaklínačem zahráli na tu správnou strunu? Samotná hra ale nebylo to jediné, kde se studio snaží prorazit. A jedním z odvětví jsou i populární elektronické karetní hry. A tak CD Projekt přišel s Gwent: The Witcher Card Game. Beta byla vypuštěna již na konci roku 2016 a Gwentu si zatím povšimli jenom srdcový fanoušci Zaklínače.

Hra samozřejmě vychází z minihry v samotném Zaklínači, ale díky tomu, že se snaží osamostatnit, přichází z řadou vylepšení. Tím nejzřetelnějším je grafická stránka, která stojí za povšimnutí a dalo by se říci, že kartičky jsou sami o sobě velmi působivým art bookem k samotné hlavní hře studia. Prostředí hry mi osobně ihned připomnělo řadu proseděných nocí s přáteli u LOTR kartiček, které bych ještě teď vyštrachal někde na půdě.

Gwent ale nabízí ještě něco, čím se tak trochu liší od své konkurence. V první řadě bude dostupná i singleplayerová kampaň, která nám bude prezentovat příběhy ze světa Zaklínače, což je další důvod, proč by to fanoušky jednoho z nejúspěšnějších RPG posledních dvou let nemělo minout.

Samotná hra představuje trochu jiné principy, než na které jsme zvyklí. V Gwentu nenajdete například manu a hlavním úkolem je vyskládat na hrací pole karty tak, aby na konci kola měli větší hodnotu než karty soupeře. K dispozici máte deset karet a musíte vyhrát alespoň dvě kola ze tří, abyste se stali finálními vítězi. K dispozici máte karty s všelijakými postavami ze samotného Zaklínače, spoustu kouzel a díky tomu tak můžete vytvářet nepřeberné množství kombinací, taktizovat a překvapit tak nepřítele.

Ve výsledku tak samotné základy zůstaly stejné jako v Zaklínači, jenom bylo vše posunuto na mnohem vyšší úroveň. Hra by měla být free to play s klasickou možností dokupování designových prvků. Fanoušci Zaklínače Gwent rozhodně ocení, ale v širším měřítku bude jenom těžko zápasit s giganty jako je Hearthstone.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *