Haimrik – NOVINKY – Pohádka plná krve!

15. 07. 2018 Nikola Štěrbová
675 zhlédnutí

Haimrik je originální plošinovka od columbijského indie studia Below The Game. Zaujme hráče jak grafickým zpracováním, tak i herní mechanikou, díky které slova ožívají před zraky hráčů. A zatímco některá z nich dokážou hru zjednodušit, jiná byste nejradši vymazali. Zvláštní smysl pro humor a poutavý příběh, dělají z Haimrik hru, která si zaslouží pozornost všech hráčů.

Datum vydání: 19. června 2018

Vývojář: Below The Game

Paltformy: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One

Vzhledem k tomu, že je celá hra založená na slovech a porozumění textu myslím si, že bude hodně důležitá lokalizace. Jestli nerozumíte tomu, co se na obrazovce děje asi si to těžko užijete. Hra je zatím jenom v angličtině, němčině, ruštině, francouzštině, italštině a španělštině, ale další jazyky by se měly časem objevit, jestli mezi nimi bude čeština není jasné.

Celá hra se odehrává ve dvou světech, tom skutečném a v tom, který si Haimrik vymyslel. Hlavní protagonista hry Haimrik je spisovatel, snažící se prorazit ve světě, kde jsou boje s draky a další hrdinské skutky na denním pořádku. V temném světě plném nebezpečí toho Haimrik nikdy moc nedokázal. Na druhou stranu v knize, kterou se snaží napsat je to přesně naopak, Haimrik je hrdina zachraňující svět.

Haimrikova kniha je kouzelná a všechno, co píše, hráč prožívá s ním. Slova tady fungují jako aktivní prvek a když se na nějaké zvýrazněné postavíte, zhmotní se (nebo se spustí jiná akce). Tímhle způsobem si Haimrik může opatřit klíč nebo meč a dostat se na konec levelu, stejně tak se do hry dostávají nepřátelé a další nepříjemná havěť. Hráč si tak musí vybírat, na která slova se chce postavit a ty, kterým se chce vyhnout. A aby toho nebylo málo, většinou záleží i na pořadí, ve kterém slova aktivujete (například si jako první opatříte meč a až potom začnete hledat protivníka).

Haimrik vypadá trochu jako odpočinková hra. Jenom si čtete a objevujete svět. Naštěstí toho hra nabízí mnohem víc. A i když klíčovou mechanikou jsou slova, často dojde na pěsti a zbraně (a taky děla, jedy nebo dynamit). Prostě se nemusíte bát, že se budete nudit.

Není to nejtěžší hra na trhu, když občas zapojíte mozek, obrazovku smrti možná ani nepotkáte. Haimrik je ale neuvěřitelně poutavá hra. Neustále se budete ptát sami sebe co bude dál? A průchod hrou si rozhodně užijete. Na Steamu pořídíte Haimrik za necelých 20€ a podle mě, se vám nákup vyplatí.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0