HALO 5: Guardians pokračuje v sérii jako XONE exkluzivita – NOVINKY

Představení HALO: Guardians na E3 2015

První díl z roku 1999 položil základy multiplayerové akce, ale i sci-fi her obecně. Ukázalo se, že stačí následovat principy, obsažené v původní trilogii, a na světlo vyjde klasický hit. Hra za Masterchiefa učarovala (a dodnes tak dělá) desítkám milionům hráčům po celém světě, vždyť právě Halo umožnilo XBOXU dosáhnout nezměrné popularity. Nejen první díl se zlatými písmeny vepsal do videoherní historie, kde nadobro zůstane. Zanedlouho vychází v pořadí dvanáctý díl, jenž nese název Halo 5: Guardians. Tvůrci jej za hlasitého potlesku a velkého nadšení představili během konference Microsoftu na E3 2014. Stává se tak zvaným sequelem, volným pokračováním čtvrtého dílu, který mimochodem v rámci XBOX 360 získal ocenění Hra roku. 343 Industries převzali v roce 2009 otěže po studiu Bungie, z čehož se odvíjí inovativní přístup, ale hlavně zachování všech starých prvků. Jakkoli se může zdát, že tato firma, patřící Microsoftu, změnila značku Halo, od počátku se snažila zůstat věrná sérii.

Někdo by se mohl divit, že se série HALO vždy stranila každé jiné platformě, kromě XBOXu, jenže najdou se jisté výjimky. Z poslední doby kupříkladu zaujme HALO: Online, jež se dostalo také na PC. Přestože v základu jen využívá slavné značky, PC hráči si jí mohou kompenzovat absenci HALO na osobních počítačích. Ale pro každého, komu by se zachtělo, zkusit tuto především multiplayerovou záležitost, doporučuji pořídit si XBOX 360, nejlépe XONE. Tam se HALO dočkalo snad všech možných odboček, preqelů, ovšem hlavně sdílí nadšenou komunitu, s níž si můžete zahrát (což platí o Česku a Slovensku bez výhrad).

halo 3

Pátý díl se snaží představit nové postavy, prostředí a zápletku, čímž by tvůrci rádi obnovili zaběhlou hratelnost značky. Samozřejmě ani tentokrát nepochybí Masterchief, avšak nebudeme hrát přímo za něj – Spartan II generace zmizel na konci čtvrtého dílu. Konkrétně nám jako členům Blue Teamu dají za úkol, tohoto slavného supervojáka nalézt. Tímto se řídí hlavní dějová linka kampaně, ale většinu lidí zajímá multiplayer, a ani ten nepostrádá zápletku. Prostřednictvím velkých bojových arén nás hra vpustí do boje coby vojáky třídy Spartan, vybavené supermoderními zbraněmi, zbrojí a speciálně cvičenými schopnostmi.

Multiplayer v sérii HALO odstartoval hráčskou vlnu napříč generacemi, teď se 343 Industries pokouší o inovaci přidáním dalších módů. A nejen toho, obvykle přibydou nové gadgety, zbraně, brnění, čemuž se nevyhnul ani pátý díl HALO. Opravdu velkou novinku vidím v nově dostupné aplikaci Battle-chatter, implementované přímo do hry. Pomocí ní se zlepší komunikace všech hráčů jednotlivých týmů, automatický systém podpoří bezproblémovou domluvu. Vyjma starých zbraní, jež jsme mohli používat v minulém dílu, se na scéně objeví Prophet’s bane, tedy mytický energetický meč, raketomet Hydra a další typy těchto zbraní.

halo g 2

Před vydáním velkých značek typu Assassin’s Creed, Call of Duty, Fallout nebo právě HALO trh zaplavuje několik verzí sběratelských edic. Tvůrci HALO nyní vážně nešetřili v množství, připravili si tři, plus nespočet předobjednávkových bonusů. Různí se cenou, ta základní (jen hra) stojí kolem 1800 korun, zahrnuje i předplatné XBOX Live Gold na dva týdny. Limitovaná edice s cenou kolem tří tisíc nabídne hru, animovaný seriál, model strážce od firmy Metal Earth, spartanský Steelbok, objednávky Lockeho a digitální obsah. Limitovaná sběratelská edici pak obsáhne vše zmíněné, přidává však dvě sochy – Master Chiefa a hrdiny nového dílu, Lockeho. Na videu níže si můžete prohlédnout rozbalení dvou limitovaných edic. Ty ale vycházejí až s datem uvolnění hry na trh.

HALO 5: Guardians se dočká vydání snad už 27. října 2015, kdy se na trh dostává zároveň vylepšený ovladač pro XONE.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *