Hand of Fate 2 – NOVINKY – Již druhý díl karetního RPG

Karetním hrám se v poslední době začíná dostávat větší pozornosti, než tomu bylo dříve. Ačkoliv vrchol stále ovládá (a nejspíše i nadále bude) karetní hra od Blizzardu Hearthstone, do povědomí lidí se dostává i mnoho dalších – kupříkladu bylo teď například otevřeno beta testování karetní hry Gwent na motivy známé hry ze Zaklínače (dokonce je možné se do ní i registrovat a registrace jsou na jejich oficiálních stránkách stále oteřeny).

A to je dobrou zprávou, samozřejmě i pro vývojářské studio Defiant Development, kteří se toho rozhodli využít, a letos se dočkáme tedy druhého pokračování jedné ze známějších karetních her – Hand of Fate. A to není jen tak ledajaká karetní hra – velmi brilantně do sebe totiž kombinuje karetní hru s RPG, čímž si již získala nesčetný počet fanoušků. Opět se setkáme se stejným karetním dealerem, spolu s kterým usedneme za stůl, a který před nás v podobě karet vyloží nové výzvy. V jistém smyslu se do druhého dílu vrací i hlavní hrdina prvního dílu, i když asi ne tak, jak bychom čekali – stane se z něj totiž hlavní záporák této hry a vy mu budete po sto letech od událostí prvního dílu čelit v roli vaší nové hrdinky.

Ovšem že nás také čekají mnohá vylepšení. Například jakmile v prvním díle došlo na boje s nepřáteli v reálném čase, animace se občas začaly trochu „kousat“, FPS rychle klesaly a bylo nutné spousta patchování, aby se tyhle problémy urovnaly (nutno dodat, že se tyto problémy vyskytovaly spíše v konzolové, než počítačové verzi). Když nám však byly ukázány záběry z druhého dílu a někteří měli i tu čest si ho na vlastní pěst vyzkoušet, tak se nic podobného nestalo – grafické zpracování se od minulého dílu o dost zlepšilo a žádnému hráči se zatím hra nesekala.

Také se zde potkáme s většími výzvami – hra bude vyžadovat více plánování a přemýšlení, některé úkoly zase vyzkouší naše schopnosti sestavení svého balíčku, v některých misích budeme moci i rekrutovat pomocníky a objeví se tu také samozřejmě spousta nových karet, které třeba v předchozím díle chyběly.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *