Harmony: The Fall of Reverie – Cesta ven ze stínu Life is Strange!

Francouzské studio Don’t Nod se většině zapsalo do podvědomí ani ne tak svým jménem jako titulem Life is Strange. Ten totiž zná snad každý, ať už se dostal k hraní nebo ne. Další tituly jako Tell Me Why nebo Vampyr nedostali zdaleka tolik pozornosti, ale tahle novinka by to mohla změnit. Harmony: The Fall of Reverie je zaměřená na příběh a vypadá fantasticky.

  • Datum vydání: 8. června 2023
  • Vývojář: DON’T NOD
  • Platformy: Microsoft Windows, Xbox Series X/S, PlayStation 5, Nintendo Switch

Harmony: The Fall of Reverie je adventura, která se drží pravidel žánru. První očividnou změnou je ale styl v němž hráčům všechno servíruje. Jde o vizuální novelu a kdyby se ode mě nevyžadovala nějaká akce, klidně bych se jenom dívala a nechala příběh samotný běžet. K tomu je skvěle namluvená a na pozadí hraje hudba od Leny Reine.

Hlavní hrdinka Polly se po několika letech v zahraničí vrací do rodného města, aby zjistila, že nic není tak, jak to nechala. Její matka zmizela, stopy vedou kdo ví kam a celé městečko Alma ovládá ďábelská korporace MK.

Všechno se to ještě víc zamíchá, když Polly zjistí, že vidí do budoucnosti a je spojená s říší zvanou Reverie. Právě tam se nachází bohové zpodobňující Chaos, Pravdu nebo Moc a… Polly je jednou z nich. Já vím, nečekané.

Ve hře to znamená jediné, čeká vás série závažných rozhodnutí, která určí budoucnost lidstva. Harmony má několik konců a spoustu vedlejších zápletek. Polly může nahlédnout do budoucnosti a zkusit najít důsledky svých voleb, ale stejně nikdy nezjistí všechno. A hra tak nabízí skvěle nastavenou možnost znovuhratelnosti. Pořád jde ale o adventuru a tak je zbytečné čekat větší akci a souboj mezi bohy.

Ale… rozhodně nezklame svým nápadem, zpracováním, příběhem. Prostě jde o povedenou hru, za mě lepší než Life is Strange, ale to může být rychlejším tempem a menším zaměřením na problémy dospívajících.

Hodnocení 8/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *