Harry Potter: Hogwarts Mystery – MOBILNÍ HRY – Ten dopis konečně přišel!

Harry Potter: Hogwarts Mystery to je celý název nové hry pro mobilní zařízení z prostředí Bradavické školy čar a kouzel. A pokud jste stejně jako já dlouho čekali na svůj vlastní dopis, který nikdy nepřišel, tahle hra vám to bohatě vynahradí. Nebo se o to alespoň pokusí.

Datum vydání: 25. dubna 2018

Vývojář: Jam City

Platformy: Android, iOS

Hra začíná customizací postavy. Jakmile si ujasníte, jak chcete, aby vaše postava vypadala, přesunete se do Příčné ulice. Tam na vás čeká jeden z nejdůležitějšího úkolu každého prváka – výběr hůlky. No a potom hurá do Bradavic, kde si vyberete svou kolej.

Příběh je zasazen do doby mezi vraždou Harryho rodičů a jeho nástupem do Bradavic. To v překladu znamená, že se s ním nepotkáte, ale můžete se spřátelit s jinými „slavnými“ studenty jako je Bill Weasley nebo Nymphadora Tonks. Společně s nimi a dalšími přáteli se budete snažit odhalit tajemství, které se v Bradavicích skrývá. Protože hlavní hrdina nemůže být jenom nějaký obyčejný studentík. Vlastně jste v Bradavicích dost známá firma. Před pár lety do školy čar a kouzel chodil bratr hlavní postavy. A protože byl vyloučen, většina lidí čeká, že to stejné potká i vás.

Když zrovna neběháte po škole se svými kumpány a nehledáte vodítka k odhalení záhady, budete se snažit studovat. Potkáte všechny známé učitele jako profesora Snapa nebo profesorku McGonagallovou. Občas se objeví Brumbál a předá vám nějaké to moudro. No a mezi tím vším se snažíte nasbírat co nejvíce bodů pro svoji kolej. Kdo by nechtěl vyhrát školní pohár?

Abyste mohli ve hře postupovat kupředu, musíte mít dostatek bodů energie. Ty na začátku hry nemusíte vůbec řešit, ale brzy přijde na čekání. Můžete si samozřejmě pomocí mikrotransakcí dokoupit prémiovou měnu a tu potom směnit za body energie, ale komu by se chtělo utrácet za hru na mobil? Všimla jsem si, že spousta hráčů si právě na tohle čekání stěžuje. Mě upřímně tak moc nevadí. Prostě párkrát za den zapnu hru a něco tam udělám.

No na hru, která je Google Play zadarmo a nabízí hráčům volný pohyb po Bradavicích, si myslím nemůžeme stěžovat. Až na to čekání, jde opravdu o kvalitně udělaný kousek. Pěkná grafika, známé postavy a prostředí, kouzla a čáry.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *