Have a Nice Death – NOVINKY – Sympatický platformer se Smrťákem!

Have a Nice Death je zábavný indie 2D akční platformer, kde se hráči dostanou do role přepracované smrti, kterou už neposlouchají ani vlastní zaměstnanci. Nikdo z nich se nestará o zavedená pravidla, nedodržují postupy a jediné co, by chtěli je dovolená, daleko od práce. Takže přišel čas na to zvednout srp z hřebíku a ukázat všem, kdo je tady šéf.

  • Plánované datum vydání: březen 2022
  • Vývojář: Magic Design Studios
  • Platformy: Microsoft Windows, Linux, macOS

Výkonný ředitel společnosti Smrt s.r.o., samotný Smrťák, nemá zrovna lehký život. Krásný, 2D svět kolem něho není z jeho pohledu zase taková výhra. Podnik, který vybudoval, není taková pohodička, jak čekal. A on sám je na pokraji vyhoření. Nejvyšší čas, s tím něco udělat.

Lidé zpátky na zemi umírají každou minutou a někdo se musí postarat o jejich duše, jenomže v podsvětí to nevypadá podle Smrťákových představ. Firma se rozpadá a zaměstnanci, kteří odmítají poslouchat, čeká jenom jeden konec a nebude to na personálním.

Hra nabídne procedurálně generované levely, plné nejrůznějších protivníků. Kromě klasických nepřátel, narazíte i na bosse a taky přátelské a zábavné NPC postavy. Have a Nice Death je rogue-lite titul, co znamená, že je potřeba procházet jednotlivé části hry pořád dokola, ale má to svoji výhodu. Ve hře bude asi třicet zbraní, které se dají ještě vylepšovat runami. Takže každý průchod stejnou oblastí je vlastně jiný a hra pořád působí svěžím dojmem.

Hra kromě gameplaye láká i na svoje zpracování. Skoro animáčkovská grafika je doplněná vtipnými scénkami a všechno to doplňuje pohodová hudba. V březnu se Have a Nice Death chystá do Early Accessu a měla by se tam zdržet asi rok. Zatím je hra v plánu jenom na počítače, ale možná se v budoucnu dočkáme dalších platforem, třeba Nintendo Switch, by se pro tenhle platformer skvěle hodilo. Zatím nám nezbývá než čekat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *