Heavy Rain – RECENZE – Origami zabiják

  • Vývojáři: Quantic Dream
  • Platformy: PS3 (2010) / PS4 (březen 2016)
  • Žánr: Drama, akční adventura, single – player

Sériový vrah, přezdívaný origami zabiják, který unese hlavnímu hrdinovi syna a vy se ho snažíte najít. Na hru je nyní od března 2016 udělána remastered verze hry pro PS4. Jsou zde celkem 4 hlavní linie, které na sebe vůbec nenavazují, ale postupem času vše dává smysl a tyto linie se protnou přímo v hlavním bodě.

Heavy Raindd

Ze začátku hrajete za Ethana Marse který je architekt pracující na volné noze. Po svém boku máte milující manželku a dva kluky. Toto je první a také základní linie této hry. Další linie je za agenta FBI, který se především specializuje na vraždy samotné. Ve třetí linii se stanete novinářkou, která má bohužel smůlu a vždy se různými způsoby dostane do velké šlamastiky. Jako poslední linii je zde soukromý detektiv, který je najatý lidmi, aby pro ně pracoval a vyřešil problémy s již zmíněným origami zabijákem. Nezmínil jsem ještě, že za všechny tyto postavy si zahrajete postupně, nebudete hrát pouze za Ethana Marse.

Hlavní dějová linie hry začíná tím, že jeden ze synů od Ethana umře při vážné autonehodě. Po této informaci se vám zhroutí doslova celý život. Manželka to s vámi nevydrží a rozvede se s vámi, máte chuť se zabít, ale rázem se stane ta hlavní část. Někdo unese vašeho druhého syna. Postupem času hledáte důkazy za všechny zmíněné postavy.

Heavy Raind

Hlavní důraz kladou vývojáři na vyvolané pocity hráče. Hra vás má podle nich vtáhnout přímo do vnitra celého dění a představovat si, jako byste tam v danou chvíli byli. Další plus této hry je ten, že pokud hledáte důkazy a vy si už myslíte, že máte z daného místa již vše, co potřebujete (i když to není pravda a chybí vám hlavní důkaz), hra vás pustí dále a budete si muset pomoci jiným způsobem. Vše co uděláte, bude mít dopad na budoucnost ve hře. Pozor si také musíte dávat i na všechny postavy, za které budete hrát. Může se totiž stát, že jedna z postav umře z důvodu špatného výběru při rozhodování. Důsledek bude ten, že budete mít méně informací a důkazů, které by daná postava mohla najít.

+ Nádherná grafika, propracované postavy, výborné herecké výkony

– Hra je pouze na PlayStation

Hodnocení: 9/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *