Hell Let Loose – NOVINKY – Bude mít nové Call of Duty konkurenci

Období druhé světové války se stalo populární nejen v hodinách dějepisu. Filmy a knihy se inspirovali tímto obrovským konfliktem, který ovlivnil celý svět. Není tak divu, že i herní studia se zajímají o tento kus historie. Většina vývojářů se na druhé světové válce snaží jenom vydělat. Hell Let Loose si ale vzali do parády nadšenci, kteří se zaměřili především na historickou přesnost. A tak to vypadá, že připravované Call of Duty: World War II má konkurenci už teď.

Indie scéna je na tom poslední dobou mnohem lépe, než velká herní studia, protože jim nikdo nediktuje, co se bude dělat a jak. Black Matter je skupina lidí z USA, Ruska a Austrálie, která se stará o vývoj Hell Let Loose od dubna 2015. Začátkem příštího roku se objeví na Steamu a bude exkluzivně na PC. Poběží na Unreal Enginu 4.

Na čtvercových mapách o rozloze 4km2 se utká 100 hráčů. Hráči se setkají na skutečných bojištích, vytvořených podle dobových fotek a satelitních snímků. Můžeme se těšit například na operaci Overlord. Z traileru na Call of Duty: World War II už víme, že den D bude i tady. Bude zajímavé porovnat obě zpracování. V budoucnosti by se v Hell Let Loose měla objevit i bitva o Stalingrad nebo Guadalcanal, takže nezůstaneme jenom na západní frontě.

Všechny zbraně ve hře budou mít funkční balistické modely. Zpětný ráz bude bolet, zbraň se může kdykoliv zaseknout nebo se může přehřát hlaveň. Zatím jediná potvrzená zbraň, kterou jsem našla, je MG42, ale čekám i Thompson, BAR 1918, Sten, M1 Carbine, Springfield nebo colt 1911 a Webley. Kromě toho tady budou i vozidla, například Panzer IV, Tiger II nebo Sherman.

Samotná hra potom nebude jenom o tom ukrást druhému týmu vlaječku. Mapa bude rozdělana na několik sektorů. Úkolem hráčů je obsadit sektor a udržet si ho. Za každý dobytý sektor dostane tým odměnu – palivo do tanku nebo taktickou výhodu. To vede k výběru postavy, kterou si hráč zvolí na začátku hry a jaký mod bude hrát. Hra nabízí několik rolí – kulometčík, ostrostřelec, velitel nebo armádní technik. Mody jsou tři – strategický, taktický a operativní.

Na papíře to všechno zní jako úžasný zážitek z druhé světové. Podle toho, kam Hell Let Loose míří, by se dal přirovnat k Verdunu. Otázkou je, jak bude vypadat konečná verze hry a hlavně jak na tom bude její hratelnost. Už teď můžu říct, že se víc těšim na tohle než na Call of Duty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *