Hell Let Loose – NOVINKY – Druhá světová válka v novém hávu

Když Electronic Arts vymění historickou akci Medal of Honor za Battlefield 1, něco to znamená. Když Activision po skutečně dlouhých deseti letech opět připravuje Call of Duty z období druhé světové války, tak to také něco znamená. Má to pravděpodobně naznačovat to, že hráči se již namlsali intergalaktických toulek v několika posledních dílech série Call of Duty a daleko radši by se podívali do minulosti, namísto do budoucnosti. Oslím můstkem mezi fantastickou představou a splněním snu mohla znázorňovat multiplayerová akce Verdun, přičemž prvním zásekem na pažbě návratu do starých kolejí je určitě Battlefield 1, který dopadl po všech stránkách dobře. Svou protiváhu chystá i Activision a bude se jmenovat Call of Duty: WWII. Myslím, že podle jména je jasné, že se celá hra opět vrátí do druhé světové války. Nojo, ale vy vám dnes ukážeme, že válečná akce z druhé světové války nemusí nést pouze logo EA nebo Activision. Pojďme si společně představit titul Hell Let Loose.

Pod tímto téměř jazykolamným názvem se skrývá zajímavá akce z druhé světové války, která je v současnosti vyvíjena pro PC. Hlavní změnou oproti tuctovým střílečkám z druhé světové války je ale podle autorů Hell Let Loose prý jakákoliv absence arkády. Hra se sice nechce zahazovat s pojmem „simulace“, ale je to tak možná nejbližší možný název pro to, jak hra bude fungovat. Abyste rozuměli, autoři vsází na historickou přesnost a to co se zbraní týče, co se zasazení týče tak i taktik. budete muset totiž zformovat svou četu a velet ji, dávat pokyny, zkrátka dovést sebe a své kamarády k vítězství. Aby vývojáři ukázali, že to myslí skutečně vážně, vytvořili pro nás první mapu, respektive obrovský komplex vesničky St. Marie Du Mont, která se nachází poblíž pláže Utah a spojenecká armáda ji navštívila při osvobozování okupovaného západu. Mapa je prý 1:1 s reálnou vesnicí na pobřeží Francie. Autoři se řídili satelitními snímky a archivními záběry z této doby. Vtip je v tom, že vesnice má 4 čtvereční kilometry, bojovat tedy budete moci o jakýkoliv kousek území – most, louku nebo celou vesnici.

Hell Let Loose jede na nejnovějším enginu Unreal Engine 4, což dává tušit, že i po grafické stránce bude hra velmi dobře zpracována. Autoři v současnosti pracují na dalších velkých mapách, přičemž hotovo by mohlo být v první polovině roku 2018, kdy hra poputuje na Steam a následně, kdo ví, se hra třeba přenese i na konzole. Záleží čistě na jejím úspěchu, nyní je ale brzy vynášet jakékoliv soudy. Rozhodně se ale těšíme, jak se Hell Let Loose popasuje s takovou konkurencí, jakou je Call of Duty: WWII.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *