Hell Pie – NOVINKY – Bizarní vrchol nevkusu v roztomilém platformeru!

3D platformer Hell Pie vypadá už od pohledu dost neokoukaně a lákavě. Hned se na ni chcete vrhnout a zjistit, jak špatný smysl pro humor může někdo mít. Jenom to i přes svou docela roztomilou grafiku není hra, kterou si zahrajete s mladšími hráči.

  • Datum vydání: 21. července 2022
  • Vývojář: Sluggerfly
  • Platformy: Microsoft Windows, Xbox One a Series X/S, PlayStation 4 a 5, Nintendo Switch

V Hell Pie převezme hráč roli Démona špatného vkusu, jinak taky známého jako Nate. Jednou z jeho největších předností, jeho největší pýchou jsou přirozeně rohy. Ty si může podle potřeby vyměnit za ještě fešnější a získat tak nové schopnosti. Což se bude hodit, jeho úkolem je sehnat řadu nechutných ingrediencí nezbytných pro přípravu Satanova oblíbeného dortu, na jeho blížící se oslavu narozenin.

Naštěstí na to Nate není sám. Za zadkem se mu houpe jeho věrný kamarád a shodou okolností sesazený anděl Nugget. Ten kromě svých zasvěcených rad a jedinečného pohledu na věc, taky slouží jako grappling hook a v případě potřeby taky jako zbraň.

Hell Pie nachází inspiraci ve starých 3D platformerech a trochu připomíná třeba Psychonauts z roku 2005. Narozdíl od starých her se snaží dát hráči volnou ruku a co nejvíc svobody. Z vyjádření vývojářů je v otevřeném světě hned několik cest přes překážky a jak se dostanete k ingrediencím, které potřebujete sesbírat je jenom váš problém.

Nate bude most kromě nových rohů, sbírat i outfity. A celá hra by měla být nacpaná sběratelskými předměty. To všechno v groteskním světě, plném tělních tekutin, které se ani nesluší pojmenovat.

Vývojáři několikrát uvedli, že Hell Pie nebude hra pro všechny. A nemá to nic společného s gameplayem. Na překonání asi nepůjde o tak velkou výzvu. Ale právě zasazení, mnohdy levné vtípky a obecná nevkusnost je na zvážení každého. Podle mě jde o super hru třeba na herní večer. Protože si ji asi tolik neužijete sami, jako v partě lidí, poskládaných kolem jednoho ovladače.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *