Hello Neighbor – NOVINKY – Odhalte tajemství souseda

Ačkoliv to možná někoho zaskočí, tak svět se nedělí jenom na ty, kteří mají hodné sousedy a na ty, kteří mají zlé sousedy, ale jsou tu taky zvláštní sousedi, u kterých není něco v pořádku. Ve výsledku tak je jenom na vás, zdali s tím něco uděláte nebo budete nečinně přihlížet potenciální zkáze.

Všichni si určitě pamatujeme na puzzle šílenost Neighbours from Hell z roku 2003 od studia JoWood, která vám kladla nelehký úkol – co nejvíce naštvat souseda. Novinka od Dynamic Pixels se zaměřuje na podobný koncept. Předběžná verze hry Hello Neighbor byla již dostupná minulý rok, ale až jeho koncem se dočkala plné verze a razantně se do té doby proměnila.

Hra byla představena jako hororová stealth akce, kdy je hlavním úkolem šmírovat souseda a odhalit tak tajemství, které se skrývá v jeho sklepě. Vše totiž nasvědčuje tomu, že se nejedná o nic legálního. Problém ale nastal v momentě, kdy vývojáři zvolili tak trochu komiksové a velmi barevné zpracování, jenž evokuje mnohé, ale hororovou hru rozhodně ne. Stealth akce je taktéž trochu zavádějícím pojmem, protože když vás soused chytne, tak neztratíte žádnou razantní část postupu ve hře a můžete pokus opakovat, což se může stát velmi repetitivní záležitostí a samotný feeling stealth akce se vytrácí.

Základní koncept je promyšlený velmi dobře, ale vše trochu selhává na nedomyšlených detailech a celé prostředí působí velmi strojeně. Váš protivník se sice tváří jako velmi zdařile jednající AI, ale to na úkor všech ostatních postav, jelikož soused je postava, která ve hře figuruje většinu času sama. Domy tak působí velmi opuštěně a nedodělaně.

Nakonec by tedy mohlo být velkým problémem samotnou hru zařadit. U hlavní verze hry se zdá, že základním prvkem je řešení puzzlů, které vás postupně provází sousedovým domem a stealth akce figuruje jenom v pozadí. Hru tak patrně drží pohromadě samotný příběh zaměřený na detektivní pátrání s cílem odhalit sousedovy záměry.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *