Herní klávesnice: Tipy & rady

Už vás nadále nebaví hrát počítačové hry na obyčejné klávesnici? Zvažujete nákup nějaké nové herní klávesnice, která vám zpříjemní nejen hraní her? Zde jsou nějaké rady a tipy k nákupu!

 

Herní klávesnice jsou na trhu celkem rozšířeným zbožím. Na trhu je celá široká škála těchto produktů. Některé z klávesnic stojí stejně jako lepší obyčejné klávesnice a u některých si sáhnete i dost hluboko do kapsy. Ceny herních klávesnic totiž bez obtíží atakují i čásky kolem pěti tisíc korun, bez pochyby se ale jedná o jedny z nejlepších. I zde totiž platí pravidlo „čím víc peněz, tím víc muziky“. Požadavky hráčů na počítači jsou vcelku shodné – každý z nich apeluje na to, aby mu klávesnice perfektně a bez obtíží padla do ruky a nebolely z ní prsty a ruce. Dalším aspektem, na kterém si zvolená skupina potenciálních zákazníků zakládá, je především rozložení kláves. U herních klávesnic čím dál tím více chybí klávesy s diakritikou, což je dáno především výrobci, pro které je nevýhodné na klávesnici vyrábět klávesy s háčky a čárkami. Zde se musíte zamyslet nad tím, zda koupit nějakou klávesnici, která disponuje klávesami s diakritikou a nebo se bez ní obejít. Plno počítačových hráčů to řeší tím, že na běžné psaní používají obyčejné klávesnice a na hraní her mají připravenou herní bez diakritiky, kterou tolik ve hrách nepotřebují. Novější klávesnice disponují podsvícením, které se poslední dobou stává stále více předmětem diskuzí na internetu i v hráčských komunitách. Některé podsvícení totiž nejsou příjemná svými barevnými vlastnostmi. Na trhu nalezneme zařízení, která dokonce střídají barvy podle života vaší dané postavy v právě hrané hře.

5b75d93e5f24be0deef866cf60fa14

 

Je libo klávesnici s malým displejem? 

Jestli je něco, na čem si opravdu počítačoví hráči zakládají, jsou to herní tlačítka navíc. Přídavné herní klávesy, kterým můžete přiřadit vlastní funkce, jsou u herních klávesnicí doslova povinností. Na základě těchto herních kláves totiž můžete naprogramovat spuštění vaší oblíbené hry a další jiné funkce. Záleží také na umístění těchto kláves. Mohou vám totiž dosti překážet v obyčejném psaní nebo jiné aktivitě spojené s klávesnicí. Plno počítačových uživatelů oceňuje, když při hraní her podle hmatu poznají o jakou klávesu zrovna zavadili prstem, dnes se tento problém řeší tím, že některé klávesy jsou položeny v jiné výšce než skupina jiných. Některé klávesnice fungují na základě funkce zvané anti-ghosting, který si stisky zapamatuje a provede ve správném pořadí. Disponuje jím většina klávesnic, ale zde musíte také počítat s vyšší pořizovací cenou klávesnice. Na některých keybordech nalezneme také tlačítka pro přehrávaní hudby, ty jsou ostatně dnes i na většině obyčejných klávesnic.

 

Klávesnice Razer BlackWidow Chroma

Jedním z našich tipů je právě klávesnice Razer BlackWidow Chroma, kterou zakoupíte za částku okolo pěti tisíc korun. Tato klávesnice je určena především pro osvědčené a zkušené hráče, kteří vyžadují něco extra. Disponuje velmi rychlými reakcemi na dotek a nechybí jí ani podsvícení. Zde se jedná o RGB podsvícení, které vám zjednoduší ovládání při hraní vaší oblíbené hry. Klávesnice je drátová, má jednořádkový enter a široký mezerník.

Razer_BlackWidow_Chroma_large

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *