Herní křeslo a headsety – HARDWARE – Trust přichází s novými produkty

Společnost Trust přichází na trh s několika zajímavými a novými výrobky, s kterými se snaží tak trochu nalézt mezeru na herním trhu, o co se jedná?

V první řade představila společnost Trust herní židli a dále také dva nové headsety. Zatím nic zajímavého, že? To ale přijde až když se na nové produkty podíváme trochu více zblízka. Herní křeslo Trust Ryon Junior je totiž určeno pro mladší hráče, konkrétně ve věku 4 až 12 let a výškou 100 až 160 cm. Je tak na čase přestat předstírat, že dnešní výchova děti probíhá bez počítačů. Dávno jsou pryč doby, kdy většina hráčů z generace osmdesátých a devadesátých let spatřila počítač až s příchodem puberty. Dnes se s ním setkávají děti již ve velmi útlém věku a rozhodně tu nebudeme spekulovat o tom, zdali to je dobře nebo ne. Herní křeslo pro děti je ale něco, co rozhodně vítáme. Není totiž nic horšího než si od sedmi let kazit záda na staré dřevěné židli. Trust Ryon Junior tak vychází z klasických herních křesel, z jejich ergonomie a snahy zajistit maximální pohodlí pro hráče, kteří tráví u monitorů hodiny denně. Pevná dřevěná konstrukce je obalena polstrováním poskytující plnou oporu zad. Design ve stylu šachovnice podle mě moc šťastně zvolený není, ale to necháme na subjektivním posouzení.

Dalšími novými produkty jsou headsety Goiya a Rune. Goiya je headset vycházející z lehkého designu, který rozhodně dokáže zaujmout. Po technické stránce se jedná o sluchátka s odjímatelným mikrofonem, polstrovanými náušníky a samozřejmě jsou kompatibilní jak s PC, tak konzolemi.

Headset Rune se bude pohybovat v téměř stejné cenové kategorii a disponuje několika funkcemi navíc. Tou první je osvětlení, které je zajištěno USB portem (osvětleny jsou náušníky a mikrofon) a tím druhým možnost složení náušníků. Sluchátka je tak možné velmi snadno přepravovat.

Trust tak přichází s dalšími produkty, které rozhodně stojí za povšimnutí.