Heroes of the Storm – NOVINKY – Lúcio a nový patch

Blizzard si nejspíše vzal k srdci vlnu nevole, která se zvedla po vydání Valeery v návaznosti na to, že vydávají poslední dobou pouze hrdiny ze světa Warcraftu a ještě k tomu je to jeden assassin za druhým. A tak se tentokrát vydali jinudy a do hry již za pár dní přibyde nový support a dokonce z universa, které má v Heroes of the Storm zatím nejnižší zastoupení – z poměrně nové hry Overwatch.

Lúcio je vysoce mobilní ranged support, který se zaměřuje především na zvýšení rychlosti spoluhráčům, nebo jejich uzdravování. Místo klasického mounta má Lúcio speciální schopnost – Wall Ride – která mu umožňuje se pochybovat o 20 % rychleji, když se pohybuje po strukturách a zdech na mapě. Tato rychlost může být ještě zvýšena, pokud je použita s některou z jiných zrychlujících schopností. Jeho první schopností je Soundwave, která udělí poškození ve vyznačené oblasti a zároveň je odstrčí pryč. Jednou z nejzásadnějších schopností je Crossfade, která umožňuje hráčům přepínat mezi dvěma hudebními skladbami. První z nich poskytuje Healing Boost – Lúciovi a jeho spojencům v blízkém okolí je každou vteřinu doplňováno malé množství životů a druhá z nich poskytuje Speed Boost – Lúcio a spojenci v blízkém okolí jsou o 15 % rychlejší. Další schopností je Amp It Up, který na 3 vteřiny zvýší účinnost skladby, která zrovna hraje, Speed Boost se zvýší na 45 % a Healing Boost doplní mnohem větší množství životů. Na výběr máme také tradičně ze dvou ultimátních schopností, první z nich je Sound Barrier která po uplynutí 1 sekundy přidá Lúciovi a spojencům v jeho blízkosti masivní štít, který však postupně v průběhu následujících 6 sekund zmizí. Druhou z nich je Reverse Amp, který pasivně zvýší trvání Amp It Up o 4 vteřiny a zároveň podle hrané skladby způsobí nepřátelům v okolí buď každou vteřinu trvání poškození, pokud hraje Healing Boost, nebo zpomalit nepřátele v okolí o 45 % a zabránit jim tak v útěku. Že bychom se opravdu po takové době dočkali i opravdu schopného supporta? Tak to se dozvíme již za tři dny – na Valentýna, kdy Lúcio vstoupí oficiálně do hry.

Na PTR server také vstoupil do testování nový patch, který vesměs přináší pouze malé změny, až na dvě, které by jistě stály za zmínku. Tou méně podstatnou je pokus navrátit Greymana do hry tím, že mu předělali jednu z ultimátních schopností, která nyní způsobí prvnímu nepříteli v cestě 35 % jeho současných HP jako poškození. Stále však nemá na rozdíl od ostatních assassinů žádnou schopnost, kterou by se mohl alespoň trochu sám vyléčit, a tak nejspíše nadále zůstane nepovšimnut. A druhou, mnohem podstatnější změnou, je prakticky kompletní předělání Murkyho. Jeho základní HP se zvýší o více než 100, většina jeho schopností dostala silný boost (snížení cooldownů, zvýšení zpomalení nepřátel, větší pole působnosti, apod.) a zároveň mu přibyla spousta nových talentů – například může Murky nyní vytvářet falešná vajíčka, která při rozbití způsobí stejný efekt, jako jeho schopnost Slime a také po respawnu z vajíčka dostane na 5 sekund Stealth, aby ho nemohli nepřátelé okamžitě objevit. Také dostal docela vyjímečný talent Bribe, kterou může „uplácet“ Mercenary Camps a většina jeho minulých talentů se buďto odstranila, nebo přesunula na jiné levely. Ale tím seznam určitě nekončí a pokud se tyto změny opravdu dostanou z PTR serveru oficiálně do hry, tak se nejspíše opravdu bude na co těšit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *