Hexar.io – MOBILNÍ HRY – nejlepší z rodiny IO

 

Tak jako všechny IO hry, je i tady vaším úkolem jíst všechno a všechny okolo, růst a zabrat nejvíce místa na mapě. Sbírat bonusy a vyzrát na soupeři. Zkrátka dostat se na první místo v žebříčku a hlavně se tam udržet.

Nejde o nic složitého, jenom jezdíte prstem po disleji a rozšiřujete pole svých hexagonů. Po prvním spuštění hry je nejdůležitější se zorientovat. Pomalu začít rozšiřovat svoji základnu a hledat neopatrné soupeře, přeseknout lanko mezi hráčem a jeho bází a vaporizovat ho tak z mapy.

 

Při dotyku prstu na displej se objeví virtuální joystick, který zobrazuje směr pohybu
ikony hráče. Cílem hry je vybrat co nejvíce polí a připojit je k základně tj. návratem do již označených polí. Součástí tohoto ražení je splnění zadaných úkolů v menu. Za splnění vedlejších úkolů si můžete vybrat odměnu v podobě herní měny.

Menu hry nabízí kromě tlačítek Play a Setting i Customisation. Za již zmíněnou herní měnu se zde dají nakupovat různé barevné kombinace hexagonů tvořících základnu. Zdarma je výběr ikony reprezentující hráče, v nabídce jsou zvířata, vlajky (bohužel mezi nimi není česká vlajka), emotikony a další.

Hexar.io je skvělá hra na zkrácení dlouhé chvíle při čekání na vlak nebo autobus, či v čekárně u doktora nebo na úřadě. Jedno kolo ve hře trvá obvykle několik minut a je v něm 20 hráčů. Zkušeným nebo opatrnějším hráčům bude trvat déle. Hrát na jistotu je dobrá, ale pomalá taktika. Agresivnější taktika vede z pravidla k rychlému konci. Také doba, po kterou jste králem celé hry a první v tabulce, většinou končí tak rychle jako začala.

 

Hexar.io můžete hrát se svými přáteli. Přes link na Facebooku se dostanete do stejného světa a můžete tak hrát spolu nebo proti sobě.

Skvělá odechová hra, která vyžaduje pouze připojení k internetu. Hadwarově není vůbec náročná a jednoduše se ovládá. Největší nedostatek je mapa v pravém horním rohu, která ukazuje pouze vaší polohu a ostatní hráči se na ní nezobrazují, je tedy naprosto zbytečná.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.