Hideo Kojima – Kvůli nemoci přemýšlel o odchodu, teď představil další projekt!

Hideo Kojima, známý herní designér a tvůrce série Metal Gear, oznámil své plány na novou akční špionážní hru s názvem PHYSINT. Poté, co opustil společnost Konami a založil vlastní studio Kojima Productions, vyjádřil Kojima touhu vytvořit vlastní duševní vlastnictví. To vedlo k vývoji hry Death Stranding a jejího nadcházejícího pokračování, stejně jako k dalším novým nápadům, které nakonec inspirovaly vznik experimentální hororové hry OD.


OD

Navzdory své touze soustředit se na nové projekty Kodžima uznává, že fanoušci vytrvale žádají novou hru Metal Gear. Svěřil se, že po onemocnění a operaci v roce 2020 uvažoval o odchodu z vývoje her. K další tvorbě her ho však povzbudilo zamyšlení nad pomíjivostí života a zjištění, že má stále co nabídnout. V důsledku toho se rozhodl mírně změnit své priority a vyvinout akční špionážní hru.


O hře PHYSINT se toho v tuto chvíli ví jen málo, ale při jejím prvním oznámení ji Kojima popsal jako hru i film. Vzpomínal na rozhovory s Guillermem del Torem, který zdůraznil, že Kojimova práce se již podobá filmu, a povzbudil ho, aby pokračoval ve své jedinečné vizi. Kojima věří, že práce na hře, která stírá hranice mezi oběma médii, mu umožní spolupracovat s filmaři z oboru a potenciálně vytvořit zážitek, který se od filmu nebude výrazně lišit.


Podrobností o PHYSINT je však zatím málo, protože Kojima Productions už má ve vývoji dvě hry a práce na PHYSINT by měly začít až po vydání Death Stranding 2. Přesto Kodžimovo oznámení vyvolalo mezi fanoušky vzrušení, zejména vzhledem ke spolupráci se společnostmi Sony Pictures a PlayStation Studios a zapojení odborníků z herního i filmového průmyslu.

Chystaný projekt Hidea Kojima, PHYSINT, představuje jeho pokračující snahu o vytváření inovativních a hranice herního průmyslu posouvajících zážitků. Ačkoli jsou podrobnosti omezené, očekává se, že hra bude kombinovat prvky hratelnosti i filmového vyprávění. Vzhledem k tomu, že Kojima má za sebou řadu jedinečných a poutavých zážitků, fanoušci netrpělivě očekávají, co PHYSINT hernímu světu přinese.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *