Hitman 3 – RECENZE – Zakončení trilogie!

Konec videoherní trilogie Hitman je tady. Minulý týden se Agent 47 vrátil s třetím a posledním dílem. Hitman přichází s novými stealth mechanikami, levely, které jsou navržené ve jménu znovuhratelnosti a uzavřením celého příběhu.

  • Datum vydání: 20. ledna 2021
  • Vývojář: IO Interactive
  • Platformy: Microsoft Windows, Xbox One, Xbox Series X/S, PlayStation 4 a 5, Nintendo Switch

Všechny tři hry v sérii jsou si hodně podobné a během let nedošlo zase k tak velkému rozšíření gameplaye, zbraně i ovládání zůstalo v podstatě stejné. Do třetího dílu navíc přibyla kamera, s jejíž pomocí můžete skenovat předměty kolem sebe a páchat s nimi víc zla. Kamera sice výrazně nemění to jak hru budete hrát, ale je to příjemné oživení gameplaye.

Stejně při pořízování posledního dílu nečekáte drastické změny, ale chcete nový obsah do hry, které vás baví. A přesně tady Hitman 3 nastupuje na scénu. Na šesti nových levelech má Agent 47 hned několik hlavních i vedlejších úkolů. Říkáte si, že šest map není moc na celou hru, ale mluvíme tady o obrovských mapách na kterých máte v podstatě neomezené možnosti. Z nejvyšší budovy světa v Dubaji, kde se musíte spoléhat hlavně na uniformy zaměstnanců, se dostanete do německého klubu, ve které jsou největší výzvou davy lidí.

Stráže ví, jak Agent 47 vypadá a poznají hráče i v převleku, takže je o něco těžší je ošálit a projít kolem nich. A protože se většina cílů schovává, je potřeba kolem stráží projít nebo je odlákat. A aby to bylo ještě zajímavější, Agent 47 není jediný, kdo nosí převlek.

Hitman 3 navazuje na předchozí díly a dává hráčům přesně to, po čem toužili. Otevřené mapy nabízí několik možných řešení úkolů a bezpočet absurdních situací, do kterých se dostanete (můžete třeba utopit chlapa v Toi-Toice). Předchozí díly se na PC a Xboxu dají spojit do jedné obrovské hry se všemi mapami, vybavením…

Hitman 3 je hra plná obsahu, která opravdu myslí na znovuhratelnost. Od prvního dílu rebootu se po gameplayové stránce moc nezměnilo, ale komu to vadí? Důležité je, že se vrátil Agent 47 a je připravený uzavřít celou trilogii.

Hodnocení 9/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *