Hitman – RECENZE

Nový Hitman byl spojen s mnohými očekáváními, ale po dvou měsících od vydání první epizody se o něm téměř přestalo mluvit a tak trochu upadá v zapomnění. Co se vlastně stalo a kde je to kouzlo původního Hitmana?

Již v roce 2015 bylo ohlášeno vydání nového dílu Hitmana, tentokrát bez jakéhokoliv podtitulu. Jeho vydání se odložilo a studio IO Interactive vypustilo první epizodu až 11. března 2016 a s mnoha nedokonalostmi v ceně. Vzhledem k tomu, že se jedná o hardwarově náročný titul, tak špatná optimalizace je dost velký problém, který dokáže zkazit prvotní dojmy ze hry, a smíšené recenze jsou na světě.

BZE61e853_hitman_20160311221024

Mnoho hráčů také zklamalo epizodické vydávání hry. S Agentem 47 jsme totiž měli dostat vždy jenom jednu mapu, na které bychom plnili mise a až by po několika měsících vyšla další epizoda, pěkně bychom zaplatili znovu a mohli hrát dál. Naštěstí je již možnost zaplatit za všech sedm epizod naráz a jenom čekat na jejich vydání. Balíček nás vyjde na téměř padesát euro, ale i přesto, vydávat akční FPS hru po epizodách, kde to IO Interactive viděli?

Vývojáři také slibovali velké vylepšení umělé inteligence. Ta sice nějakým způsobem funguje, ale hráč nesmí udělat nic neobvyklého. Jak totiž neděláte přesně to, co po vás hra chce, objevíte obrovské množství nepochopitelného jednání postav a bugů ve vašem okolí. V herním průmyslu dokáže ale přece jen málokdo hrát podle „předepsaných“ pravidel a nevyzkoušet si něco jiného. Výsledkem je pak další prvek, který ubírá novému Hitmanovi na kvalitě.

HITMAN-PS4-Beta-Screen-Shot-2016-02-12-09-50-27

Největším problémem je, že se jedná o nový díl již zaběhnuté série (Vždyť první díl celé série byl vydán již v roce 2000.), která má jasně nastavené standarty a očekává se něco navíc. Jakýkoliv technický nedostatek je tak pro nový titul velmi nepříjemným prvkem, který ubere hře na kvalitě víc, než kdyby se jednalo o úplně novou hru.

Nový Hitman je ve výsledku z technického hlediska velmi kvalitně zpracováná hra a rozhodně nadprůměrná co se současné tvorby týče, ale jedná se přeci o legendární sérii a tak jen málokdo dokáže hodit za hlavu kupu přešlapů, kterých se studio dopustilo.

+ Z řemeslného hlediska se jedná o velmi dobře zpracovanou hru.

– Epizodické vydávání hry a technické nedostatky ubírají hře na výsledném hodnocení.

Hodnocení: 6/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *