Hobo: Touhg Life – RECENZE – Králem bezdomovců!

Hobo: Tough Life, survival simulátor života na ulici se přesunul z Early Accessu do plné verze. Tahle hra asi nedá úplně popsat jako zábavná, ale jakmile vás chytne, do konce vás nepustí a to je podle mě úspěch sám o sobě.

  • Datum vydání: 13. dubna 2021
  • Vývojář: Perun Games
  • Platformy: Microsoft Windows, Linux

Hobo se drží svého názvu a připravil hráčům vážně těžký život. S hlavou zabořenou v blátě se hráč probouzí na ulici chladné Praslavi s příšernou kocovinou a bez vzpomínek na předchozí noc nebo vlastně cokoliv jiného předtím. Jenom podle smradu a špinavých hadrů si domyslí, že je bezdomovec.

Úkol je jasný, zjistit kdo jste. Ale ještě předtím by nebylo od věci vyžebrat nějaké drobné na malou svačinku, nové hadry, které tolik nesmrdí, najít si místo na kterém by se dalo v relativním pohodlí přenocovat a seznámit se s ostatními bezďáky, protože by mohli něco vědět.

I když hra nemá žádný tutoriál a doslova hodí hráče na ulici, celkem rychle se vám zaplní seznam věcí, které je třeba udělat. K tomu aby se hráč posunul v příběhu musí plnit vedlejšáky pro ostatní postavy, což zabere nějaký čas. A abyste ten čas měli, musíte nejdřív naplnit vlastní potřeby.

Prvních pár hodin ve hře se jenom učíte jak přežít, v popelnicích můžete najít dobré věci, ale probírání se odpadky provází minihra. Podobně vypadá žebrání nebo okrádání lidí, minihra a vaše statistiky ovlivňují úspěch mise.

Velkou částí hry je i crafting systém. Ze začátku neumíte připravit ani čaj a je potřeba k jeho připravě získat recept. Jak hra pokračuje učí se sympatický homeless víc a víc receptů a najednou si dokáže postavit přístřešek, postel a hustý doplňky z materiálů, které se povalují na ulici.

Hobo: Tough Life je hra, která se pořád nafukuje s tím, jak ji hrajete. Ze survivalu se najednou stane RPG se vším všudy. Jakmile se naučíte základy přežívání na ulici a máte kapsy plné drobáků, stíracích losů, cigaret a toaleťáku je čas splnit hlavní dějovou linku. Bezdomovci potřebují svého krále, který by znovu nastolil pravidla a staral se o ty, o které se nikdo jiný už starat nechce.

Hobo se s hráči vůbec nemazlí a to dělá hru ještě lepší. Když jí dáte šanci a přežijete několik prvních hodin zmatku a strachu o vlastní život, nakonec se vám otevře svět, který má co nabídnout. Hra není dabovaná, ale české titulky doplňuje několik českých hlášek. Ulice Praslavi jsou tak nějak povědomé, ale bez mapy se na nich lehce ztratíte. Příběh se pořád rozvíjí a z místo hledání ztracené identity najednou pátráte po vrahovi a snažíte se ostatní bezdomovce přemluvit, aby z vás udělali svého krále.

Hra má několik menších bugů a každému nemusí sednout grafické zpracování, ale pořád jde o skvělou hru.

Hodnocení 8/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.