Hollow Knight – RECENZE – Hodně temná pohádka!

Hollow Knihgt je roztomilá, ručně kreslená adventura, která láká hráče na ponurou atmosféru a dlouhý příběh plný překvapivých zvratů. Hra na první pohled vypadá hodně jednoduše, ale opak je pravdou. V podstatě se jedná o Dark Souls v pěkném, novém, 2D kabátku.

Datum vydání: 24. února 2017

Vývojář: Team Cherry

Platformy: Microsoft Windows, Nintendo Switch, Mac OS, Linux

Příběh se odehrává v ruinách království, které čeká na svého spasitele. Herní svět je opravdu mistrně zpracovaný. Vývojáři se rozhodli pro ručně kreslený, pohádkový svět i postavičky. Kromě temných chodbiček a tunelů na hráče čekají nadpřirozené postavičky a jejich podivné životní příběhy. Jde o hru, která chytí hráče za srdce a jen tak je nepustí.

Hráč začíná jako poněkud nezkušený hrdina, který umí skákat přes propasti a překážky a dokáže čelit některým nepřátelům. Postupem hrou hráč potkává mentory a získává nové schopnosti. Můžete tak skákat dál a výš až nakonec budete jenom lítat z jednoho konce mapy na druhý.

Podzemní svět je plný spletitých cestiček, a proto se bude každému hráči hodit mapa. Kromě mapy se při průchodu budou hodit i další upgrady jako třeba světlo, klíče do bonusových levelů, magnet přitahující měnu a podobně. Navíc si hráč musí vylepšovat výbavu, kterou má na sobě. Hra je nejen svou obtížností hodně podobná Dark Souls a proto se vždycky hodí nějaké to vylepšení.

Hollow Knight je k dispozici pro konzole i pro počítače, v nastavení si můžete nabindovat funkce na klávesnici, hra se mnohem lépe hraje na ovladači. Nakonec je úplně jedno na čem hrajete, protože se nevyhnete umírání a zmatenému pobíhání po mapách sem a tam.

Tak jako tak je hra Hollow Knight naprosto jedinečný zážitek od začátku do konce. Nejprve vás nadchne pohádkové pojetí hry, ale zábavu postupně vystřídá frustrace z toho všeho umírání. Hollow Knight není klasická adventura a má co nabídnout všem skupinám hráčů.

Hodnocení 9/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *