Hollow Knight Silksong – NOVINKY – Nový rok, nová hra?

01. 12. 2019 Nikola Štěrbová
1 029 zhlédnutí

Hollow Knight si pomalu ale jistě našel cestu na harddisk většiny hráčů a pěkně se tam zabydlel. Oznámení nového dílu Hollow Knight Silksong začátkem roku 2019, tak logicky nadchlo všechny fanoušky, tohohle roztomilého, ale zatraceně těžkého platformeru. Vývojáři dali jasně najevo, že hra neopustí jejich studio, dokud nebude připravená. Spekuluje se však o tom, že hra vyjde začátkem roku 2020 a my se podíváme, co nás bude čekat.

 • Plánované datum vydání: není oznámeno
 • Vývojář: Team Cherry
 • Platformy: Microsoft Windows, Nintendo Switch, Xbox One, PlayStation 4

Silksong měl původně jenom rozšířit první hru o nové postavy a úkoly, jenomže vývojářům došlo, že na pouhé rozšíření je obsah moc velký. Rozhodli se, že vydají připravovaný obsah jako pokračování úspěšné hry a fanoušci od té doby čekají.

Hlavní postavou Silksongu bude sršní princezna (Hornet), která je narozdíl od Knighta rychlejší, obratnější a mezi námi vypadá víc naštvaně. Hornet se může zachytávat na bočních stranách platforem a potom se vytáhnout nahoru. Celý svět kolem ní, byl mírně přestaven. Osobně jsem u původní hry měla pocit, že není kam spěchat a pokud se mě zrovna nesnaží něco zabít, můžu si prohlédnout detaily světa. Nové mapy pro sršeň vypadají stejně krásně, ale právě rychlejší gameplay mě bude nutit spěchat.

Další velkou změnou je sbírání hedvábí. Zatímco Knight hromadil duše a sosal jejich sílu, Hornet sbírá hedvábí a nabíjí si tím ultinu. Jakmile si totiž Hornet naplní horní bar, může hedvábí „vyhodit“ do všech stran a zabít všechno v dosahu.

Hollow Knight Silksong přináší nový obsah, postavy, úkoly, svět a úplně jiný herní zážitek. Gameplay se zrychlil a zdá se, že bude nutit hráče trochu riskovat. Vývojáři drží informace kolem hry pod pokličkou a co přesně nás čeká, se dozvíme až při vydání. Nicméně pokud internet nelhal a hra opravdu vyjde začátkem roku 2020, doufám, že prosinec uteče rychle.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0