Homefront – RECENZE – S revolucí přichází boj o život

  • Homefront®: The Revolution
  • Datum vydání: 20. května 2016
  • Vývojáři: Dambuster Studios
  • Žánr: Akční, fps

APEX. Technologie, kterou si kupovali všichni. Mobily, tablety a všechny druhy technologií, které byli na trhu. Všichni kupovali to, co se zrovna začalo vyrábět. Potom ale přišel osudný zlom, který nás vedl do záhuby. APEX totiž začala vyrábět zbraně, a my se nemohli nijak bránit. Všichni si zbraně totiž kupovali. Když poklesla hodnota dolaru, zvedl se náš dluh vůči Severní Koreji. Pak jim došla trpělivost, a vše to začalo. Celá naše armáda byla vyhozena do vzduchu pomocí jednoho tlačítka. Ovládli naše obydlí, jsme ztraceni.

Tak toto byl úvod, který jsem nemohl nechat být bez povšimnutí. Je to totiž základní informace o tom, co se bude v celé hře dít. Vaše postava a pár dalších lidí totiž vytvořila odboj, který chce vše nastolit tak, jak to bylo kdysi. Revoluce začíná.

Vojáci jsou oblečení do stejnokroje a vypadají jako roboti, občas se tak i chovají. Přítomnost umělé inteligence je totiž někdy mizivá. Všechny hrané scénky, na kterých se nemůžete podílet, vás neoberou o žádnou kapku krve. Mluvím zde o střílení do lebek přímo před vámi, rozbitím lebky kladivem a další ohavnosti. Doporučuji nejíst u této hry, pokud máte slabý a citlivý žaludek. Nejlepší scény jsou, když jste ve skupince 4 lidí. Zdá se vám, že je super, že máte někoho na pomoc, jenže opak je pravdou. Sice vám pár lidí pomůžou zabít, ale pak se postaví, a nic nedělají, nebo míří na opačnou stranu. Velké mínus také přikládám absolutní absenci mluveného hlasu vaší hlavní postavy. Všichni kolem vás mluví, ale vy jste prostě němí. Postupem času získáváte peníze, za které si kupujete zbraně.

Vše okolo vypadá úžasně, i hratelnost, jenže pak si uvědomíte, že je to vlastně nuda. Řízení aut a motocyklů je velmi tuhé, když se vám ukládá hra, automaticky se seknete na 2 sekundy, na mapě vidíte i za stěnou nepřátele. Vcelku nuda. Jediná z mála věcí, co bych fakt vyzvedl, je úprava zbraně. Můžete si přímo na bojišti měnit zaměřovače, tlumiče a doplňky, to chválím. Ve hře se také nachází různé zóny. Peace zóna, červená a oranžová zóna. V každé děláte jiné věci, někde je zapotřebí se potichu plížit, jinde zase jenom běháte a plníte úkoly, jako zběsilí.

Všechny zápory ale zase malinko vyrovná grafika, která je na dobré úrovni a fakt, že všechny zbraně mají obrovský zpětný ráz, tudíž jako v realitě. Nicméně, za cenu 40 eur a více? Bohužel, ani za polovinu bych si ji nekoupil. To je ale na pohledu každého z nás.

+ zpětný ráz, úprava zbraní, grafika

-stereotypní úkoly, cena, sekání při ukládání, jízda auty, umělá inteligence

Hodnocení: 5/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.