Honey, I Joined a Cult – RECENZE – V čele vlastního kultu!

Honey, I Joined a Cult je další z řady tycoon her, které se povedlo přijít se zajímavým nápadem a přitáhnout na sebe pozornost. Taky většina ostatních tycoon nedává hráčům možnost vytvořit si vlastní kult, na kterém by mohl rýžovat peníze.

  • Datum vydání: 14. září 2021
  • Vývojář: Sole Survivor Games
  • Platformy: Microsoft Windows, macOS

Honey, I Joined a Cult není nutně žhavou novinkou a není ani přehnaně originální, přinejmenším gameplayově, ale něco na ní prostě je. A s novým Velikonočním rozšířením je z ní ideální hra na tenhle víkend.

Název hry vede k myšlence, že se přidáte k nějakému kultu, ale ve skutečnosti to je trochu jinak. V úvodní scéně sledujete kult, ke kterému jste se opravdu přidali, jak se rozpadá a i když se vám podaří od všeho utéct, nekončí to pro vás. Musíte sice začít od začátku, ale zase máte jedinečnou příležitost udělat to tentokrát po svém.

Takhle začíná ultimátní výprava za přilákáním lidí s plnými peněženkami a přeměna jejich peněz na ty vaše. Chce to hezké logo, lákavý název, slušivé uniformy. Bytost, kterou budete uctívat a jak budete říkat svým bratrům a sestrám.

Začátek je jednoduchý a tutoriál je víc než nápomocný. Jako první si postavíte kapli, pár postelí a koupelnu. Kuchyně s jednotvárnou kaší taky není na škodu. A pak už je všechno jenom o tom, jestli dokáže udržet potřeby svých kultistů v rozumných mezích a přitom získávat nové členy.

Honey, I Joined a Cult je zábavná hra, která těží ze 70. let. Od grafického zpracování po soundtrack, jede všechno na vlně ze sedmdesátek a řekla bych, že to je jedna z věcí, která pomáhá hře zůstat zábavnou i po pár hodinách. Protože upřímně, gameplay je dost repetitivní a jediné, co vás vlastně zajímá jsou jenom čísla. A dokud jdou nahoru, není potřeba se znepokojovat.

Většinu herního času strávíte budováním svého doupěte, vylepšováním svatyně a podmínek pro bratry kultisty, ale čas od času můžete svoje věrné vyslat na výpravu šířící vaše slova. Ať ž uctíváte cokoliv, vždycky se může přidat někdo nový. Se stejným pohledem na svět. Nesmíte to ale přehnat. Když posíláte svoje lidi moc často do světa, zvednete zájem policie a dalších.

Honey, I Joined a Cult jako hra nesedne každému už jenom proto, že jde o celkem kontroverzní nápad za celou hrou a musíte mít smysl pro humor. Ale jako tycoon hra dělá dobře všechno, co se od ní čeká.

Hodnocení 7/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *