Hood: Outlaws & Legends – NOVINKY – Bohatým beru rychleji než ostatní hráči!

Hood: Outlaws & Legends je PvPvE multiplayerová hra, která se známou legendou jenom tak trochu inspirovala. Sice pořád okrádáte zlé, bohaté pány a paní na jejich hradech, ale vaše úsilí se kromě vojáků na hradě snaží zmařit i opačný tým hráčů a dobréskutky jsou tak nějak v pozadí.

  • Datum vydání: 10. května 2021
  • Vývojář: Sumo Digital
  • Platformy: Microsoft Windows, Xbox One, Series X/S, PlayStation 4 a 5

Hood: Outlaws & Legends je zajímavá už jenom tím, že v základu nabízí něco jiného než ostatní hry. Zapomeňte na klasické arény a battle royale. Tady se totiž dva konkurenční týmy staví proti sobě v podmínkách, které nevyhovují nikomu. Poklad může patřit jenom jednomu týmu!

Dva týmy o čtyřech hráčích začínají na opačných koncích mapy. Ve hře jsou momentálně čtyři hratelné postavy, Ranger, Hunter, Brawler a Mystic a každý z nich má vlastní speciální dovednosti. Ranger střílí na dálku, Hunter je něco jako Assassín a dokáže nepozorovaně proklouznout kolem stráží, Brawler vsází na sílu a Mystic dokáže odhalit nepřátele na blízku. Jejich úkol je najít klíč k sejfu, najít sejf a odnést si poklad. To všechno před očima NPC hlídek, které vám dokáží pořádně znepříjemnit život.

Hra neomezuje hráče při výběru postav a i když každá postava má svoje plusy a mínusy, pokud vám to vyhovuje, můžete si sestavit tým jenom z Hunterů a po vzoru Assassinů se prosneakovat dovnitř nebo si vzít Brawlery a rozebrat hrad na kostičky.

Každé kolo začíná celkem klidně, daleko od ostatních hráčů se vydáváte po stopách šerifa, který u sebe nosí klíč od sejfu. Jak se blížíte k šerifovi, začínáte se všímat mrtvých stráží, vylootovaných oblastí a otevřených dveří. Známky toho, že druhý tým hráčů je nablízku. Hra všechny upozorní na to, když někdo získá klíč, spustí poplach nebo sebere truhlu s pokladem. Takže jste vždycky tak nějak v obraze.

Hra má zatím pět map a nejsem si jistá, jestli přibudou další, každopádně se za jeden večer naučíte kudy chodí šerif a kde předběhnout druhý tým. Chtělo by to trochu rozházet NPC a místa s lootem. I když na vás vždycky čeká něco jiného, protože hrajete proti jiným lidem, hra se celkem rychle ohraje.

Mezi herními koly můžete navštívit svůj úkryt. Šikovné menu, ve kterém si můžete upravit vzhled postavy nebo vylepšit její statistiky. Nové perky dostáváte přímo ve hře za sbírání bodů zkušeností, ale k jejich odemčení potřebujete zlato. A tady se konečně dostáváme zpátky k Hoodovi a jeho partě, na konci každého kola se získaným pokladem dostanete otázku. Necháte si zlato nebo ho rozdělíte mezi lidi?

Hood: Outlaws & Legends nabízí trochu jiný multiplayerový zážitek. Hrajete proti jiným hráčům i hernímu světu a pořád musíte dávat pozor na to, co se děje kolem vás. Jenomže se na pár mapách rychle naučíte co a jak, stejně jako ostatní hráči a to podle mě celý zážitek tak trochu kazí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *