HORI Onyx – HARDWARE – Alternativní gamepad k PlayStationu 4

23. 01. 2018 Jakub Fišer
1 324 zhlédnutí

Ovladače k PlayStationu, již po léta nazývané „Dualshock“, patří k těm nejergonomičtějším, nejedná-li se rovnou o ty nejergonomičtější ze všech. Nakonec pohodlnost zařízení je aspekt, který se například od první generace změnil k nepoznání. Přitom stále obsahují Dualshocky tlačítka, která bychom na nich našli již v minulosti, navíc přibylo i několik dalších. Je ale pochopitelné, že nejnovější ovladač Dualshock 4 v2 nemusí sedět každému a existuje tak hned několik dalších „oficiálních“ ovladačů k čtvrtému PlayStationu, které s touto konzolí naplno spolupracují. O některé se postarala věhlasná americká společnost Razer, o jiné zase, nemálo povedené, dříve japonské HORI.

Jejich nejnovější a po právu nejzajímavější se jmenuje HORI Onyx a jedná se o gamepad k PlayStationu 4. Zde je potřeba učinit malou zastávku a podívat se ke konkurenci Sony, na mysli mám Microsoft Xbox, který také vyrábí vlastní gamepad, jenž je zcela odlišný od Dualshocku 4. Má jiné rozložení ovládacích prvků a celkově se používá jinak. Mnou zmiňované alternativní gamepady pro PlayStation 4 nedělají nic jiného, než že kopírují design ovladačů od Xboxu. Nejednou jsem slyšel od svých známých, že by se jim líbil gamepad z Xboxu spárovaný s PlayStationem. Inu, výrobci jako HORI (a další, nutno uznat) se přesně o toto pokoušejí; a jde jim to znamenitě.

HORI Onyx je přesně to, co byste čekali od xboxového ovladače ve spojení s PlayStationem 4. Robustnost, hluboké trigery i asymetricky rozložené analogové páčky, to je přesně to, co fanoušci konkurenčního stroje od Microsoftu mohou používat. HORI produkt již prodává na svých stránkách a k dostání je i u našich prodejců – za cenu kolem 1300 Kč, což nijak extra nepřevyšuje cenu standardních Dualshocků. Gamepad je pochopitelně bezdrátový a plně funkční s Bluetooth 4.0, o jeho funkcionalitu se tedy strachovat nemusíte. Pro pařany, kterým klasické okoukané a ohmatané Dualshocky již nic neříkají ideální!Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0