How to Survive – RECENZE – Zombie hra, co více dodat?

  • Vývojáři: Eko Software
  • Datum vydání: 23. října 2013
  • Žánr: RPG, survival, zombie

Jsem zde s další hrou, která je postavena na základech zombie. Původní How to Survive vyšel v roce 2013, jak se píše výše, ale 2. července 2015 byla hra předělána ze vzdáleného pohledu na pohled z třetí osoby. Co se v tomto „updatu“ stalo a vylepšilo, si necháme na konec článku, nyní o celkové hře. Budu to sice omílat stále dokola, ale zombie her je doopravdy strašně moc, někdo by s tím už měl asi něco dělat, nebo spíše, nedělat. How to Survive je ale v něčem jiná, než ostatní hry s touto tématikou, zabývá se přesně tím, co lidská bytost potřebuje, co musí získat k přežití, co si musí vyrobit, aby ho nic nepřekvapilo…

Takový nápad sice nabízejí i ostatní tituly, ale zde to je vypracováno až do konce. Nejste na jednom ostrově, kde musíte plnit všechny úkoly. Vše jde postupně, dokud nesplníte jeden úkol, další se vám neotevře. Začínáte se základními úkoly, jako zapal oheň, najdi to a to, vyrob pro mne tamtu věc a všelijaké banální úkoly, které hravě zvládne každý. Při těchto úkolech se učíte používat vše, co pro nás Eko Software připravili.

Postupem času, když zabíjíte zombíky, získáváte expy a levely. Každý level znamená nové „kouzlo-skilly“, díky kterým si například můžete zapálit oheň, vyrobit 2x-3x více nábojů, zápalných lahví a bůh ví čeho. Po mapě sbíráte lepší a lepší oblečení, vylepšujete si zbraně, nacházíte rostlinky a proplouváte herním světem.

Nyní již ke zmíněnému How to Survive z třetí osoby. Tento update nenajdete v základní verzi hry, je třeba ji koupit jako samostatnou hru, která nese název How to Survive: Third Person Standalone. A víte v čem je hra jiná? Bohužel v ničem, nic nenabízí nového, tudíž pokud jste původní verzi hry projeli, myslím si, že je zbytečné vlastnit oba tituly. Toto přikoupení doporučuje pouze těm, kteří jsou velcí fanoušci původní verze, nebo neználkům této hry.

Jediné, co bych vyčetl, je opakování. Opakování v tom, že když se probijete přes hordy zombíků k místu, kde musíte jen něco vzít a poté se vrátit stejnou cestou, tak se zde objeví opět živí zombíci, které musíte zabít, což je občas velmi otravné, jinak hru doporučuji. Přes vánoční slevy byl dokonce Standalone za pouhých 0,99 Eur.

+realistické potřeby, logické uvažování, příběh

-nedá se nastavit grafika, občas nefungují tlačítka tak, jak mají

Hodnocení: 8/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *