HROT – NOVINKY – Quake, Černobyl a socialismus!

Hrot je připravovaná česká indie singleplayer FPS hra, která je na první pohled jasně inspirovaná prací Johna Romera. Při bližším prozkoumání zjistíte, že jde o střílečku, ve které někdo vyměnil nacisty za komunisty a kapesní nožík za srp a kladivo. A protože je ve hře rok 1986 (Černobyl), všichni nosí hazmat suity a plynové masky.

  • Plánované datum vydání: 2020
  • Vývojář: Spytihněv
  • Platformy: Microsoft Windows

Grafické zpracování hry je jedním z hlavních taháků, hra se drží „rozmazaných“ textur a hnědo-šedé palety barev. Hrot vsází na nostalgii více než na cokoliv jiného. Tím nechci říct, že by to bylo špatně, ale na první pohled je jasné, že se drží šablony slavných předchůdců (především Quake) a nejde vlastní cestou jako například Project Warlock.

Originální je příběh a zařazení dobových rekvizit do gameplaye. Hrot se odehrává v Československu v roce 1986 a hlavní město figuruje snad ve všech mapách. Hra zavede hráče třeba k Vyšehradu a jsem si jistá, že někdo, kdo se v Praze vyzná, pozná většinu lokací. Velká část hry se bude odehrávat v podzemí, v tunelech metra nebo na tajných podzemních základnách. Lékárničky jsou ve hře nahrazené pytlíky s polotučným mlékem a místo krásných exteriérů se můžete těšit na typické betonové budovy.

Level design zůstává věrný své předloze. Což znamená, že budete běhat po mapě sem a tam, střílet do všeho co se hýbe a má na sobě plynovou masku. Přitom budete hledat klíče, spínače a páčky, aby se celý level otevřel a nezůstal v něm žádný neprobádaný secret.

Hrot se bude odehrát v době socialistické, ale politika ve hře nehraje prakticky žádnou roli. Jde o rychlou akci, která těží z tehdejší doby, a přitom se vám nesnaží vnutit vlastní názor. Hra by měla vyjít někdy v průběh tohoto roku, resp. prvních 9 levelů a když se bude líbit, dočkáme se dalších. Jasná platforma je Windows, ale jestli budou i nějaké jiné je zatím ve hvězdách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *