HTC Vive Cosmo – HARDWARE – Nový headset pro VR

Tchajwanská společnost HTC se ve videoherním světě zviditelnila především díky svému headsetu pro virtuální realitu jménem HTC Vive. Ten se ještě před příchodem konkurence v podobě PlayStation VR stal naprostým hitem a společně s Oculus Riftem zpopularizoval VR hraní, které je dnes mezi novátorskými hráči velmi oblíbené. První HTC Vive měl ale pro dnešní uživatele nebývalé problémy s konektivitou, všude trčely kabely a i ovladače, které hráč drží v ruce, byly přidělány kabelem. S těmito neduhy se již chtěla vypořádat vylepšená verze HTC Vive Pro, nebo právě současná vylepšená verze jménem HTC Vive Cosmo.

Výrobce představil nový VR headset na právě probíhajícím veletrhu CES 2019 v Las Vegas. Helma, stejně jako i příruční ovladače, jsou bezdrátové, takže uživatelsky mnohem přívětivější. Velkou novotou je také takzvaný „flip-up design“. Ten se hodí v případech, kdy nechcete odhrnovat celý headset, ale stačí nadzvednout hledí, který pak odkryje dění mimo virtuální realitu. Tímto krokem se také HTC Vive Cosmo zbavilo nadbytečných externích senzorů, které kolikrát instalaci zařízení jen ztěžovaly. Zajímavou novinkou v tomto ohledu je i to, že ačkoliv je Cosmo primárně pro využití na počítačích, měl by jít pomocí bezdrátové konektivity připojit i smartphone nebo tablet. To už zní velmi zajímavě a může to přinést zcela nové světlo na hraní na mobilních platformách.

Společnost HTC sice novinku představila na veletrhu CES, ale doposud moc informací médiím nedodala. K vidění je tak zařízení a kratičký trailer na to, jak se bude HTC Vive Cosmo používat, tím to ale končí. Na informace o dostupnosti a ceně si budeme muset ještě počkat, stejně jako na kompatibilitu s aktuálními tituly – lze ale počítat s tím, že většina her, které můžete v těchto dnech hrát na HTC Vive a Vive Pro, budou komunikovat i s novým HTC Vive Cosmo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *