HTC Vive Pro – HARDWARE – Nová vylepšená a bezdrátová virtuální realita

Virtuální realita je již slušným trendem, který se pomalu dostává do různých odvětví spotřební elektroniky. Ať už jde o smartphony, které si pohrávají s virtuální realitou, či o tu skutečnou virtuální realitu, která potřebuje pořádný výkon. Nejprodávanějším médiem virtuální reality je samozřejmě nejnovější konzole od Sony – PlayStation 4 Pro. Ve spojení s headsetem PlayStation VR se jedná o zařízení, které se postaralo o implementaci virtuální reality mezi široké masy zákazníků. Virtuální realita však představuje ještě jedno zařízení, které má ambice otevřít VR široké veřejnosti. Z konzolí se přesuneme na PC, na mysli mám totiž HTC Vive. Tchajwanský výrobce na veletrhu CES v Las Vegas ukázal nástupce jejich VR headsetu – přivítejte prosím HTC Vive Pro.

Nová vylepšená varianta HTC Vive Pro přináší především změny týkající se pohodlnosti při užívání virtuální reality. To znamená posun v rozlišení, které poskočilo z 2160 x 1200 pixelů na 2880 x 1600 pixelů a jemnost neuvěřitelných 615 pixelů na palec. To by bylo k číslům, další novinka však potěší i ty, co se čísly obvykle neobklopují. HTC Vive Pro totiž přinese bezdrátový adaptér, který bude data z VR brýlí přenášet bez nutnosti drátového vedení, které akorát tak překáželo ve volnosti pohybu. Tento adaptér však půjde aplikovat i pro starší klasickou verzi HTC Vive, ani majitelé této varianty tak nemusí smutnit. Lehce neuspokojivou zprávou však může být to, že otázku zorného pole nové HTC Vive Pro nevyřeší a ta zůstane na hodnotě 110 stupňů, tedy přesně jako u základního HTC Vive.

Podle osvědčených zdrojů bude samotné HTC Vive Pro dostupné již na úvod letošního roku, avšak bez bezdrátových technologických prvků. Ty přijdou až později. Každopádně, HTC se s novou vylepšenou verzí svých veleúspěšných brýlí pro virtuální realitu HTC Vive Pro opravdu vyšvihla a bude logické předpokládat, že o zařízení bude opět velký zájem. Snad se brzy dozvíme další informace, například ohledně přesného data vydání či ceny, která bude ve finále hrát opravdu velkou roli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *