Humankind – NOVINKY – Demo a odsun plné verze na léto!

Humankind je připravovaná strategie, která plánuje sesadit sérii Civilization z pomyslného trůnu a stát se tou nejlepší, nejoslavovanější a hlavně nejhranější 4X strategie. Vydání hry se sice trošku posunulo, ale momentálně vývojáři zprovoznili týdenní demo s prvními čtyřmi národy.

  • Plánované datum vydání: 17. srpna 2021
  • Vývojář: AMPLITUDE Studios
  • Platformy: Microsoft Windows, Mac OS, Google Stadia

Humankind je strategie u které se prostě nevyhnete srovnání s Civilizací, obě hry mají mapu rozdělenou na menší celky, tahy a stromy s výzkumem a politikou. Důležité je ale to v čem se hry liší, zatímco v Civilizaci stačí zničit všechny ostatní národy a nechat si planetu pro sebe, tady se snažíte zapsat do dějin a získat body slávy.

Vezmeme to od začátku, nejdřív je potřeba vybrat si národ, který povede ke slávě. Pro každou éru si hráč vybírá nový národ. Nejdřív mi to přišlo divné, ale ve hře to dává perfektní smysl, můžete kombinovat kultury různých národů a vytvořit si vlastní příběh napříč dějinami. Což je přesně něco pro mě.

Humankind zatím vypadá jako dobře promyšlená hra. Potřebujete získat body slávy k tomu, aby váš národ byl tím nejlepším a proto budete muset něco obětovat. Buď si vybudujete silnou armádu a uberete trochu na kultuře nebo naopak postavíte ten největší monument a necháte všechny ostatní v jeho stínu, ale bude to na úkor něčeho jiného.

Systém vyhlášek a zákonů posouvá národ kupředu. Důležité jsou vztahy s ostatními národy. Kromě obchodování je v Humankindu možnost ovlivnit kulturu jiného národa.

Vydání hry bylo posunuto z 22. dubna na 17. srpna, protože vývojáři ještě potřebují doladit poslední detaily. Při hraní momentálně otevřeného dema si můžete všimnout, že například AI ve hře není nejlepší, protože hra nabízí tolik nových věcí, doufám, že v srpnu hra opravdu vyjde v plné verzi s opravenými nedostatky. Protože podle dema je to už teď hra, které klidně věnuji pár desítek hodin.

Momentálně je hra v 17% slevě, takže za nákup Deluxe edice nemusíte vysolit plných 60€, ale necelých 50€.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.