Hunt: Showdown – NOVINKY – Dočkali jsme se full release verze!

Hunt: Showdown je hororová survival střílečka z první osoby, odehrávající se na konci 19. století. Jako majitel společnosti lovců mate za úkol přijímat smlouvy a potom se pokoušet o jejich splnění. Nejste ale jediná najatá společnost, a kromě krvežíznivých potvor si musíte dávat pozor i na ostatní hráče.  Hunt tak posouvá boj o přežití na úplně nový level.

  • Datum vydání: 27. srpna 2019
  • Vývojář: Crytek
  • Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One

Hunt kombinuje několik žánrů do jednoho úplně nového. Začínáte klasicky výběrem charakteru a zbraně, k tomu přihodíte léčení do inventáře a vyberete si smlouvu. Spawn vás vyhodí uprostřed bažin a jenom tak tak se vyhnete zombíkovi za nejbližším keřem. Vydáte se tedy pro vodítka ke splnění hlavního úkolu, když vás jenom u pár centimetrů mine kulka. Padnete na břicho do smrdoucí vody a čekáte co bude dál. Byl ten lovec sám nebo je s ním někdo v týmu? Chtěl vás zabít nebo jenom vystrašit?

Hunt zní jako skvělá akce, ale ve skutečnosti jde o pravý opak. Jakmile totiž vyběhnete ze svého úkrytu a začnete hrdinně střílet potvory kolem sebe, naděláte tolik hluku, že nejen ostatní hráči ale i NPC na celé mapě budou přesně vědět kde jste. A než stačíte přebít (což u zbraní z roku 1890 děláte poměrně často), něco vás sežere nebo vás někdo cvakne z dálky.

Nejlepší je nasadit si sluchátka, dávat si pozor na každý kamínek a každou větvičku a vždycky se ujistit, že máte kam utíkat, kdyby stealth nevyšel. Možnost přidat si do party další 2 hráče hodně pomáhá. Nejen, že nejste sami pro ostatním týmům, ale víc očí víc vidí. A samozřejmě je hra v partě o dost zábavnější.

Hunt má podlě mě 2 největší problémy – obsah a komunitu. Jestli se rozhodnete hrát sami, brzo se hra začne opakovat nejen mapami, ale i vybavením. Když hrajete v partě, nebude vás to tak moc trápit. Komunita vás bude otravovat v každém případě. Čas od času narazíte na cheatera, který si headshotu z vaší strany absolutně nevšímá, a ještě vám napálí jednu přes zeď (která je sice ve většině případů dřevěná, ale stejně).

Hunt: Showdown není vůbec špatná hra a od vypuštění hry do Early Accessu až do full releasu se toho hodně změnilo. Nejvíc si hru užijete s dalšími lidmi v partě, protože bez ostatních je dost frustrující. Na pohled hra vypadá úžasně, ale trochu zamrzí, že se loot a mapy opakují. Snad v budoucnu přibude další obsah, aby nalákal dál hráče a hra zase trochu ožila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *