Hunt: Showdown – NOVINKY – Lovec nebo lovená zvěř?

Je to již několik let co Crytek oznámil vývoj netradiční kooperační “střílečky” Hunt: Showdown, ale teprve až teď se ocitá ve fázi obstojné hratelnosti a rozhodně v sobě skrývá hodně potenciálu.

Hlavní koncept hry spočívá ve zneškodňování rozličných monster ve spolupráci s vašim kamarádem, ale to je teprve začátek. Hunt v sobě skrývá mnohem zajímavější prvky. V první kroku si musíte vybrat dostupný kontrakt, například zabít a získat kořist z bosse v podobě přerostlého pavouka. Následně jste vypuštěni na mapu s další desítkou hráčů, kteří si vybrali stejný kontrakt a udělají vše pro to, abyste jim kořist nevyfoukli.

Ve skupině dvou lovců se tak začínáte plížit velmi temným prostředím plným všelijakých potvor. Ať už se jedná o klasické zombíky, čarodějnice nebo přiotrávené psy. Pomocí speciální schopnosti máte možnost začít stopovat hlavního bosse. Tuto schopnost mají samozřejmě i další hráči. Pokud o sobě ale hned nechcete dát vědět, je rozhodně lepší se mapou pomalu plížit, než ohrozit celý svůj postup zběsilým během směrem k možné lokaci bosse. Vaší postavu si totiž postupně levelujete a pokud v nějakém kole zemřete, musíte začínat od nuly.

Díky těmto principům poskytuje hra dokonale temnou atmosféru, kdy musíte dávat pozor na každý podezřelý zvuk, protože nevíte, jestli na vás nečíhá další dvojice hráčů nebo jestli to je jenom skupinka zombie.

Hra ale nekončí zneškodněním bosse. Pokud se vám to podaří, tak si seberete loot a v tu chvíli se o vaší pozici dozví všichni ostatní hráči a vy musíte hodně rychle běžet k východu z mapy, abyste o svoji výhru nepřišli. U východu z mapy musíte ještě počkat dvacet vteřin a pak celé kolo končí a vy můžete dodat vaší postavě nějaký ten upgrade.

Hunt je tak velmi zajímavou kooperační hrou, ve které na vás může nebezpečí vyskočit z každé strany a úspěšné plnění kontraktů vyžaduje opravdu dobrou spolupráci s vaším spoluhráčem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *