Hunt the Night – Sranda pro náročné hráče!

Hunt the Night je retro akční adventura, která tímhle krátkým popisem dává jasně najevo o co jde. Přilákala mě především svým zpracováním a tím, že připomíná na první pohled Castlevaniu a Bloodborne? Ano. Nabízí něco víc než jenom kopie známých titulů? Rozhodně ano.

  • Datum vydání: 13. dubna 2023
  • Vývojář: Moonlight Games
  • Platformy: Microsoft Windows, Xbox One a Series X/S, PlayStaiton 4 a 5, Linux, Nintendo Switch

Lidé a příšery žijící v jednom světě, kde se obě strany točí v nekonečném cyklu násilí. Tak nějak vás hra přivítá a uznávám, nejde zrovna o světobornou myšlenku. Ani když přidáte fakt, že se lidé spojí, aby tenhle krvavý cyklus zastavili. Je to prostě zasazení, ve kterém jste a moc vás neruší.

Co by mohl být problém a zároveň důvod, proč dát Hunt the Night šanci, je herní obtížnost. Jestli hledáte oddechovku s trochou boje, tady moc nepochodíte. Jestli vám ale v životě chybí nemilosrdná adventrura, která vám přiměje litovat úplně všeho, vítejte. Tady vás čekají souboje s vyššími levely, učení se pohybů a nekonečné hledání lepšího vybavení.

Tím ale nechci říct, že by hra byla jenom nefér a nedala vám nic na oplátku. Spíš naopak. Je tady až neskutečný balanc. S novou zbraní se dostanete až k bossovi, vybijete jeho hnízdo, napakujete se a s třesoucími koleny po poslední bitvě zamíříte dál. Hledat další věci, plnit questy a luštit záhady. Protože i když je celkem jasně dáno, že musíme pomoct lidem znovu si vydobýt ztracené dominantní postavení, nikdo se nezmínil, že by nebyl čas na vedlejšáky a průzkum.

A tak si běháte krajinou, která je prostě geniálně poskládaná dohromady. Od tmavých zákoutí a svitu měsíce až k barevným vitrážím. A když přijde na přátele a nepřátele, je taky na co se dívat. Přestože jde o pixel artovou hru, je skvěle vyvážená a prostě do jejího světa lehce zapadnete.

Hunt the Night je skvělou kombinací náročné obtížnosti a perfektního grafického zpracování. Inspirován většími tituly si razí cestu s vlastní identitou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *