Hustle Castle – MOBILNÍ HRY – Za sedmero horami…

Hustle Castle je mobilní hra podobná Fallout Shelteru, akorát si nemusíte dávat pozor na radiaci, ale na hordy skřetů a dalších magických pazgřivců. Hráč má svůj vlastní hrad a několik poddaných a jestli je přivede ke zkáze a utrpení nebo ke slavě a bohatství je jenom na něm. Jde o překvapivě návykovou hru se spoustou mikrotransakcí a jednoduchým humorem, která prostě baví.

  • Datum vydání: 4. dubna 2019
  • Vývojář: My.com
  • Platformy: Android, iOS

Hustle Castle začíná jako nevinná, mobilní hra, ve které se hráč snaží zachránit unesenou princeznu a cestou udělá zemi o trochu bezpečnější. Příběh pochopíte z rozhovorů mezi hlavními postavami, a v knize s úkoly najdete stránku podobnou Twitteru, kde si můžete doplnit mezery. K tomu ale potřebujete znalost angličtiny.

Důležitější, než příběh je vylepšování hradu a stavba nových místností. Hra ze začátku napovídá a vysvětluje která místnost k čemu slouží. Začínáte s pár pokoji a hrstkou sluhů a nezbývá než shánět materiál a finance na stavbu nových. Než si uvědomíte, že děláte to stejné pořád dokola, bude hrad jednou tak velký, plný lidí a vy z toho budete mít dobrý pocit.

Hustle Castle hraje několik milionů hráčů po celém světě. A ze začátku jsem měla pocit, že je jich až moc, ale potom přišlo lootování. Na mapě s úkoly se ukazuje několik hráčů, na které můžete kdykoliv zaútočit. Rovnou vidíte jejich statistiky a víte, jestli vyhrajete nebo prohrajete. A když vyhrajete, dostane kromě reputace i část jejich peněz a many. Zvlášť se můžete s ostatními hráči utkat na turnajích v aréně, tam ale nedostáváte peníze, ale speciální měnu, která dovoluje nákup speciálních věcí přímo v aréně. Jinými slovy na ostatních hráčích se dá dobře vydělat.

Grafické zpracování asi zajímá nejednoho hráče, i když u mobilních her to není zase tak důležitý parametr. Hustle Castle si půjčil styl od Family Guye a 2D zpracování působí mnohem lépe než nějaký pokus o super realistické zobrazení. Navíc je většina animací vtipná a dobře se na hru dívá. Mě osobně jako první na hře zaujala právě barevnost postaviček.

Nebyla by to mobilní hra, kdyby nebyla plná mikrotransakcí. Prémiová měna (diamanty) se tady používá k urychlení stavby a k nákupu bedniček. ALE, hra se dát hrát i bez nákupů v aplikaci. Prémiovou měnu dostáváte i za plnění úkolů a díky tomu vždycky budete mít pár diamantů a pokud vám vyloženě nevadí čekat… Sice vám pořád budou vyskakovat tabulky se „skvělými“ nabídkami, ale dá se to přežít.

Hustle Castle je zábavná a návyková mobilní hra s pěknou grafikou a zábavným příběhem. Bylo by super, kdyby se hra pořád neptala, jestli si nechci něco koupit, ale vzhledem tomu, že i vývojáři musí jíst to chápu. Už teď jsem hře věnovala víc času, než jsem chtěla, ale nelituju toho. Pokud vás baví rozšiřovat hrad a vydávat se na výpravy, je tady slušná šance, že se vám Hustle Castle bude líbit. Otázka je, jestli narazím na level, kdy se projeví pay-to-win mechanika.

Hodnocení 8/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *