HyperX Cloud Flight S – HARDWARE – Zase o krok dál?

Společnost HyperX nedávno představila novinku v podobě bezdrátového headsetu s označením Cloud Flight S.

Jak již název napovídá, jedná se o nástupce Cloud Flight s několika zajímavými změnami. Tou největší novinkou je bezdrátové nabíjení Qi a jedná se o patrně první herní headset opatřen touto technologií. S nepoddajnými kabely je tak možné se rozloučit. Sluchátka jednoduše položíme na podložku a ihned se dobíjí.

Co se týče samotné výdrže, tak ani zde výrobci nezklamali. Pohybuje se okolo 30 hodin, což by mělo postačit téměř všem hráčům. Pokud se ale někdo rozhodně udělat 48 hodinový livestream, tak prostě bude nutné na chvíli kabel připojit.

I s výše zmíněnými specifikacemi si sluchátka zachovávají skvělou funkčnost. Budeme si moci dopřát zvukové ovladače 7.1 a naplno si tak vychutnat prostorový zvuk, což je v mnohých hrách klíčová vlastnost. Dosah se pohybuje okolo 20 metrů a s PC jsou sluchátka spojena 2,4 GHz USB.  Návštěva kuchyně v průběhu hrání tak již nebude žádnou překážkou. Sluchátka si zachovávají možnost odnímatelného mikrofonu a díky vylepšenému designu tak rozhodně neudělají nikde ostudu.

Teď se ale dostáváme k té méně příjemné části a tou je cena. Každý nový technologický kousek samozřejmě něco stojí. Samotná sluchátka se budou pohybovat s cenovkou pod 4000 Kč, ale tím největším problémem je, že nejsou v základu dodány s bezdrátovým dockem. Ten si musíte dokoupit samostatně, a to za částku okolo 1500 Kč. Bez docku tak sluchátka bohužel ztrácejí smysl, ale dobrou zprávou je, že dock je na dvě zařízení a můžete ho tak využít i pro další periferie HyperX.

Ve výsledku jsou ale sluchátka velmi povedeným kouskem a pravděpodobně i zajímavou konkurencí či alternativou k Arctis od SteelSeries. Jedinou nevýhodou je již zmiňovaná absence docku, který bychom ocenili již v základu a trochu si připlatili.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *