I Am Alive – RECENZE – krutý Haventon

11. 10. 2015 Vojtěch Pastuszek
1 560 zhlédnutí
 • Rok vydání: 2012
 • Žánr: Akční adventura
 • Single player
 • Vývojáři: Ubisoft

Vítejte ve světě, který je zničen obrovským černým mrakem – škodliviny, smog atd… Lidé nemohou dýchat, kradou a umírají. „Vyvolení“, co přežili, ale nemají vyhráno. Kvůli sníženému obsahu kyslíku ve vzduchu, se nemohou pohybovat v malých nadmořských výškách a údolí.

Hlavní postava se jmenuje Adam, který se snaží najít svou manželku Julii a dceru Mary. Musí čelit všelijakým překážkám – zničený most, rozbořené metro a město, chátrající mrakodrapy, ale také musí bojovat proti ostatním přeživším, kteří vás chtějí okrást a zabít. Při hledání své manželky a dcery v Haventonu, narazíte na malou holčičku Mei, kterou zachráníte a pomáháte jí dále přežít.

IAmAlive_lezení

Vývojáři z Ubisoftu si opravdu pohráli se způsobem boje. Pokud proti vám stojí více jak jeden protivník, nemůžete se na ně vrhnout 1 proti 2 jen tak. Adam není žádný vycvičený voják na boj z blízka ani na dálku. Musíte postupovat opatrně. Každý krok, každá vystřelená kulka Vás může stát život = (opakování 10 minut hry, protože hra se ukládá sama po dosažení dané lokace). Tedy pokud na vás útočí jen jeden protivník, boj je jednoduchý, hra vám pomáhá, co zrovna máte dělat. Pokud ale máte 2 a více protivníků, musíte použít zbraň – i když třeba nemáte náboje. Protivníky buď zastrašíte pistolí (nože/mačety se nebojí) = kleknou si na zem a vy je můžete uspat na pár minut „pravým hákem“, nebo zjistí, že nemáte ve zbrani náboje a vystartují na Vás. Teď už jen záleží na vás, jestli jste s municí šetřili, či nikoli. Pokud munici máte, můžete jednoho z nich zastřelit a ostatní tímto činem zastrašíte. Pokud ne, máte opravdu malou šanci, že boj vyhrajete (boj 1 proti 3 a více), zde doporučuji nahrát poslední „save“ a s municí šetřit.

i_am_alive_larger_screen

Lezení je v této hře velmi důležité, ale opět nám hra nedovolí dělat si to, co chceme. Hra nás vede neustále za ruku = (přeskočit 2 metrovou propast – není žádný problém, ale vyskočit na zídku o výšce 20 centimetrů – to někdy opravdu nezvládne).

Děj je zde zajímavý. Nejprve musíte najít léky pro Mei, a přitom hledáte manželku s dcerou. Postupně nacházíte jídlo, rozhodujete o osudu jiných lidí, plníte různé úkoly, hledáte potřebné informace a čistíte ulice od ostatních přeživších, kteří nejsou zrovna přátelští. Konec je ale smutný. V místním lunaparku najdete matku od Mei, ale rázem zjišťujeme, že hra končí, Adam nenašel svou Manželku s dcerou.

+ prostředí, zajímavé rozhodování o osudu ostatních lidí (jestli jim dáme léky, jídlo, cigarety, pomůžeme jim z pout atd…), občasná pomoc při lezení

neustálé „držení za ruku“, krátký děj, omezený pohyb v různých lokacích

Hodnocení: 7/10Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0