ICED – NOVINKY – Boj o život na ledové kře

Vývojář: Anea_Duo_Dev
Datum vydání: 15. května 2017
Žánr: Simulátor, Dobrudružné, Indie

Čerstvá novinka mezi hrami zaměřenými na přežití, která vyšla před pár dny, se stala konkurencí pro simulátory a survival tituly posledních let (Oxygen not Included, Lost in Nature, Raft Survival Simulator..). Má co nabídnout, ale kromě Let’sPlayerů na YouTube, jakoby o této hře nikdo neslyšel.

Hra začíná ve stanu, kam je hlavní protagonista zahnán sněhovou bouří. Rozhodne se počkat dokud bouře neskončí. Při čekání ve stanu usne a kus ledu, na které stojí stan se odlomí od pevniny a hráč i se svým stanem odpluje kdo ví kam. Protagonista zjistí, že není cesty zpět a musí počkat, dokud ho někdo nezachrání. Začíná tak boj o přežití na ledové kře, kde není dostatek jídla, vody ani tepla.

Herní mechaniky jsou na simulátor hodně pokročilé. U každé akce má hráč na výběr několik možností, skoro mi připomínají rozsáhlé nabídky v The Sims. Hrač musí dávat pozor na životní funkce svojí postavy – hlad, žízeň, bolest hlavy a nevolnost. Při tom musí hledat věci, ulehčující přežívání jako džus, čokoládové tyčinky, baterky a plyn do hořáku. Je pravda, že tyto věci jsou většinou u mrtvol, zahrabaných ve sněhu. Pokud nic nenajdete a jste blízko vyhladovění, vždycky můžete lovit ryby ve stanu a doplnit zásobu vody v těle ledovým sněhem. Nebyl by to survival, kdyby to šlo tak jednoduše, z malé rybky se jeden moc nenají a studený sníh je dobrý jenom na nějakou nemoc. Při objevování okolí může postava kdykoliv upadnout na ledu nebo se náhle změní počasí a protagonista v lepším případě omdlí, v horším venku umrzne.

Celou hru doprovází noční můry a protagonista si tak neodpočine ani v noci. Zatím jsem viděla jenom dva špatné sny – ostatní trosečníci se snaží zabít nově příchozího a obrovskou loď, která nepřijela na pomoc. Tyto sny zhoršují psychický stav protagonisty a je pro něj těžší přežít.

ICED určitě stojí za pozornost všech milovníků survival her. Pro ty, kteří si nejsou jistí koupí toho simulátoru je na Steamu Demo verze, plná hra stojí 12.99€. Vývojáři už oznámili DLC ICED – Land, ve kterém se bude hrát na pevnině a ne na ledových krách, toto DLC si přáli hráči.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *