IEM IX Oakland – CS:GO

Turnaj ve hře – Counter-Strike: Global Offensive

Kde se hráči utkali o titul?: Hrálo se v USA, přesněji v Oaklandu (Kalifornie)- The Oracle Arena.

Celá akce byla v offline režimu, tudíž se týmy kvalifikovaly a celý turnaj se hrál na místě.

Datum celého utkání započalo 16. listopadu 2016 a skončilo 20. listopadu 2016.

Jaká byla vlastně prize pool?: Výhra nebyla sice nejvyšší, která se na turnajích objevuje, stále je to ale velký peněžní obnos. Jednalo se zde o 300 000 USD.

Zúčastněné týmy: Astralis / Heroic / G2 Esports / Team Liquid / mousesports / Ninjas in Pyjamas / SK Gaming / Immortals / TyLoo / Natus Vincere / Cloud9 / FaZe Clan – 12 týmů. Informace o týmu Virtus.pro – tento tým zde měl hrát, jenže se rozhodli ponechat místo jinému týmu, tedy týmu Heroic, aby je nahradili a to z důvodu stresovému plánu na cestování – nedostatek času.

Vítězové a poražení: Postupně od 1. – 12. místa: Ninjas in Pyjamas (128 000 USD), SK Gaming (53 000 USD), FaZe Clan/Astralis (30 000 USD), Immortals, G2 Esports, Team Liquid, Cloud9, Natus VIncere, Heroic, TyLoo, mousesport.

Za každou mapu, co vyhráli nad protějším týmem, dostal vítězný tým 1 000 USD, tudíž z tabulkové části si nejvíce mohl 1 tým odnést navíc 5 000 USD.

Skupina A:

Z této skupiny postupuje Astralis, se stejným počtem výher také Immortals a na třetím místě G2 Esports.

Skupina B:

Postupuje FaZe Clan, který všem ostatním týmům ukázal, že mají na to být první. Jako druzí postoupili SK Gaming společně s Ninjas in Pyjamas.

oakland

playoffs se SK Gaming dokázal probojovat na další postup proti G2 Esports. Dále dostali soupeře Astralis, kterému nasolili 2 – 0, tudíž se dostali do finále. Tak samo se Ninjové dostali z poslední příčky z playoffs až do čela, a to nejprve proti Immortals a poté FaZe. Nakonec ale NiP ukázali, že se brazilcům dokážou postavit a vyhráli 2 – 1.

oaklaaaand

Komentátoři a hosté: OJ Borg / BLU / Machine / DaZeD (analytik) / Anders Blume / Semmler / moses / HenryG / Sadokist a další…

Organizátor: Intel Extreme Masters

Sponzoři: Intel / BenQ / HyperX / GIGABYTE / G2A

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *