IEM Katowice 2016 – LoL, CS:GO , StarCraft II

Datum akce: 4.3. – 6.3. 2016

Hry: League of Legends / Counter-Strike: Global Offensive / Starcraft II

Prize pool: 500 000 USD = všechny hry

CS:GO

Týmy: Team EnVyUs / Fnatic / Natus Vincere / Astralis / The MongolZ / Virtus.pro / Ninjas in Pyjamas / E-Frag / mousesports / Luminosity Gaming / FaZe / Tempo Storm

Skupina A: Fnatic, NaVi, Luminosity, NiP, mouz, MongolZ

Skupina B: EnVyUs, Astralis, Virtus.pro, FaZe, E-Frag, Tempo Storm

Ve skupinové části (A), si nejlépe vedli týmy Luminosity Gaming a Fnatic, se skóre 4W a 1L. Na třetím místě byl tým Natus Vincere, který si vybojoval místo do Playoff s 2L a 3W. Další dva týmy, to jsou mousesports a Ninjas in Pyjamas vyhráli 2 hry a 3 prohráli. Bohužel nevím, co se zde stalo, hlavně NiP patří k lepším týmům. A na konci se umístil tým The MongolZ s 5 prohrami.

Ve skupinové části (B), se výtečně předvedl tým Astralis, kteří skupinovou části dominovali s 5 výhrami. Dále byly týmy Tempo Storm a Virtus.Pro, se 3 výhrami a 2 prohrami. Tempo Storm mne velmi mile překvapil s jejich výkonem, dost se na turnaji předvedli. Další tři týmy, které se do Playoff nedostali, jsou – FaZe Clan s 2 výhrami a 3 prohrami, E-Frag Esports Club a Team EnVyUs. Ti měli pouze jedno vítězství. Opravdu jsem nečekal, že se EnVyUs umístí na nejhorší příčce a to ještě ve skupinové části, ale nevadí.

Playoffs: První týmy ze skupin se ihned dostaly do semifinále. NaVi se popral o postup s Tempo Storm. Z mého pohledu, škoda pro Tempo Storm, kteří prohráli 1 : 2, myslím si, že by v semifinále udělali ještě velké škody oproti Luminosity. Z druhé části pavouka se proti sobě utkali týmy Fnatic a Virtus.Pro. Fnatic vyhrál 2 : 0 a poté vyhrál nad týmem Astralis 2 : 1. Napínavý boj. Na druhé straně to byl tým Luminosity proti NaVi, kde NaVi prohráli bohužel smutných 0 : 2. Postupovali tedy Luminosity a Fnatic. Hry byly opravdu dost napjaté, ale po velké snaze a námaze si vítězství opět obhájil tým Fnatic a to v celkovém skóre 3 : 0.

csgo katowice

Výherce: Fnatic

LoL

Týmy: Origen / Counter Logic Gaming / ESC Ever / Qiao Gu Reapers / Team SoloMid / SK Telecom T1 / Fnatic / Royal Never Give Up

Skupina A: ESC Ever, Origen, Royal Never GU, SoloMid

Skupina B: SK Telecom, Fnatic, Qiao Gu, CLG

(A) – Do postupu do Playoff se ESC Ever utkal se SoloMidem, a vyhrál. Z druhého odvětví si Royal Never Give Up poradil s Origen. Proherní týmy se proti sobě utkaly a zde SoloMid postoupil s vítězstvím nad Origen 2 : 1. Poté ESC proti RNGU, kde RNGU postoupili dále do Playoffs. ESC se tedy utkal opět se SoloMid, ale štěstí jim nepřálo, a prohráli 0 : 2.

(B) – Zde si SK Telecom T1 poradil s CLG, a Qiao Gu si poradil s týmem Fnatic. Proherní týmy CLG a Fnatic se poté utkali při snaze dostat se dále, a toho se chopili Fnatic a vyhráli 2 : 1. SKT poté nad Qiao Gu vyhrál a postup do Playoff byl jasný. Qiao Gu se opět ukal s Fnatic, a to je Fnatic 2 : 1 porazil. Taktéž postup do Playoff.

Playoffs: RNGU se utkal s týmem Fnatic, bohužel marně, a Fnatic si ukořistil příčku v semifinále proti týmu SKT1, který nad SoloMid vyhrál 2 : 0. Fnatic měli bohužel velkou smůlu a nad SKT1 prohráli 0 : 3.

Lol katowice

Výherce: SK Telecom T1

Starcraft II

32 hráčů, kteří se různě kvalifikovali z NA/EU serverů.

Z celkového pavouka se hráč Polt lehce probojovával až ke konci, kde vyhrával 3:1, 3:0, 3:1, 3:0 a poté následovalo finále proti hráči Snute. Snute se mezitím probojovával velmi podobně, a to 3:1, 3:1, 3:1 a 2:1. Nakonec ve finále ale Polt ukázal svou nadřazenost a vyhrál nad Snutem 4 : 2.

st2 katowice 1

st2 katowice 2

Výherce: Polt

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *