IGN – Akvizice Eurogamer, VG247 a zbytku rodiny Gamer Network!

IGN Entertainment odkoupila od společnosti ReedPop za nezveřejněnou částku rodinu digitálních značek Gamer Network, čímž došlo k významné konsolidaci v herním mediálním průmyslu.

Portfolio Gamer Network zahrnuje významné publikace, jako jsou Eurogamer (se šesti místními vydáními), GamesIndustry.biz, Rock Paper Shotgun, VG247 a Dicebreaker. Kromě toho společnost Gamer Network vlastní podíly ve společnostech Outside Xbox, Digital Foundry a Hookshot, která provozuje Nintendo Life, PushSquare, PureXbox a Time Extension. Britské akce EGX a MCM, stejně jako digitální značka Popverse, však zůstávají společnosti ReedPop.

V důsledku akvizice došlo k okamžitému propouštění v celé britské organizaci. Mezi propuštěnými jsou Brendan Sinclair, šéfredaktor serveru GamesIndustry.biz, a Alice Bellová, zástupkyně šéfredaktora časopisu Rock Paper Shotgun.

Tato akvizice vyvolala diskuse o důsledcích konsolidace v odvětví herních médií. Větší společnosti pohlcující menší často vedou k propouštění a snižování nákladů. Tento trend je zřejmý z nedávných akvizic, jako je akvizice společností Xbox a Bethesda, a nyní i z akvizice společnosti IGN Gamer Network.

Společnost Gamer Network původně založili Rupert a Nick Lomanovi v roce 1999 spolu s vydáním časopisu Eurogamer. Síť se rozšířila o několik vlivných webů a v roce 2018 byla prodána společnosti ReedPop. Společnost ReedPop, která se více zajímala o živé akce, jako je EGX a MCM, se rozhodla prodat podnikání s webovými stránkami koncem roku 2023 poté, co bylo zrušeno plánované obnovení veletrhu E3.

Navzdory prodeji si společnost ReedPop ponechala vlastnictví svých stránek o komiksech a geek kultuře, Popverse, a bude nadále spravovat své srazy. Přesné finanční podrobnosti akvizice a plný rozsah propouštění zůstávají nejasné.

IGN, divize společnosti Ziff Davis, pod kterou patří IGN, MapGenie, HowLongToBeat a Humble Bundle, nadále rozšiřuje svůj vliv v herním mediálním prostředí. Tato akvizice představuje významný posun na britské herní mediální scéně, kde zůstalo jen několik specializovaných herních webů nezávislých na americké korporátní kontrole.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *