ILL – NOVINKY – Horor na novém Unreal Enginu, inspirovaný Resident Evilem!

Udělat dobrou hororovou hru je vždycky ošemetné, většina studií vsází na jumpscary a i když vyděsí svoje hráče na malou chvíli, moc dlouho jim to nevydrží. A potom jsou tady hororovky jako je série Resident Evil, která se vám zažere pod kůži. A právě touhle sérií se inspirovala připravovaná hororová FPS s názvem ILL.

  • Datum vydání: bude oznámeno
  • Vývojář: Team Clout
  • Platformy: Microsoft Windows

Nový Unreal Engine 5 ohromuje všechny od chvíle, kdy jsme viděli první záběry z her, které na něm poběží, jako například nová Matrix hra. Tenhle nový engine je naprosto neskutečný a nabízí i menším studiím přístup ke špičkové technologii, na níž by mohli postavit svoji hru. A přesně to udělal Team Clout se svojí hororovkou.

Vývojáři zveřejnili několik krátkých videí, ve kterých svoji hru představují. První, čeho si můžeme všimnout jsou prostory policejní stanice, kterou prochází hlavní protagonista. A vypadají úchvatně. Modely, prostředí, světlo, všechno vypadá realisticky a naprosto uvěřitelně.

ILL je ale hororová hra a proto vývojáři využívají i jiné funkce, kterou jim nový Unreal Engine nabízí. Po vzoru Resident Evilu se nepřátelé mění (mutují) přímo před vámi. A to nejen v předrenderovaných cutscenách, ale přímo ve hře. Lidé se mění na monstra před vašima očima a jak ukazují další záběry ze hry, není pro ně problém nechat dorůst ustřelenou ruku.

ILL vypadá jako hororovka, na kterou se vyplatí si počkat. Vývojáři si dávají záležet na tom, aby hra vypadala dobře a měla tu správnou atmosféru. Dokonce se zdá, že by hlavního protagonistu mohl namluvit Nick Apostolides, voice actor Leona S. Kennedyho z Resident Evil 2 a Infinite Darkness. Hra zatím nemá žádné datum vydání a ještě ani nejsou potvrzené platformy, na kterých poběží, ale s největší pravděpodobností vyjde PC a časem i konzole.

Clout Games jsou na Patreonu nebo na Twitteru a pravidelně se s fanoušky sdílí svoje pokroky ve vývoji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *